Pcoval teherbeesni?

Figyelt kérdés
9 hónapja nincs menstruációm, gyógyszer szedése mellett (Norculut) is alig volt valami.A régebbi dokim azt mondta nem kell vele foglalkoznom, majd helyreáll. Váltottam orvost, ahol teljes kivizsgálás alkalmával kiderült, hogy pcos szerkezetű mind a két petefészkem. Szeretnénk nagyon babát, de a clostilbegyt hatására sincs peteérésem.3x1-vel kellett szednem. Kiegészítve metformmal, de így sincs peteérésem. Már teljesen el vagyunk keseredve. Szerintetek lehet esélye, hogy peteérést érjünk el?
2015. jún. 15. 13:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Javaslom a Mensmentist. Igaz, kb. 2 hónapos a várólista, de megéri!
2015. jún. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nos, nem kaptál még rá megfelelő kezelést. PCOS-t nem kezelünk sem Norcoluttal, sem Closty-val, ez utóbbi még súlyos károkat is okozhat. A metformin már jó lépés, mellette a sport és diéta is kell, de ezekről megint semmit nem írtál. Még nem vagy jó helyen, az a megérzésem.


Lehet esélye a teherbeesésnek, de ehhez korrekt kezelés kell.


www.pcos.hu


Facebook: PCOS/IR hitelesen csoport


és ha itt még nem jártál, és akár távkonzultációban is megengedheted magadnak, erősen ajánlom: www.mensmentis.hu

2015. jún. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=n1ZAG5ZhPlc


Csak, hogy valami jót is láss! :)

2015. jún. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Diétázok is. Sportolni heti 2x tudok.
2015. jún. 15. 14:04
 5/7 anonim ***** válasza:

Mindig rendszertelen mensim volt, állandóan hormonokkal akartak kezelni,persze sikertelenül, 25 évesen cistztás petefészkeim voltak. 35 évesen már nem menstruáltam, 1 év alatt híztam 15 kg-ot (előtte vékony voltam) mivel gyermeket, meddőségi klinikára mentem rögtön, itt az első vizsgálat némi beszélgetés, anamnézis és egy uh után a terheléses 3 pontos vércukor/inzulin vizsgálat volt. Emelkedett éhommi vércukrom volt már (előtte évekig mindig rendben volt, és szörnyű magas inzulin értékeim).Kiderült IR okozza a pcos-at, jó kezekbe kerültem, hármas kezelést megbeszéltük. Nekem egészen addig nem volt semmi változás, amíg nem vettem komolyan, illetve a munkám miatt "nem értem rá" odafigyelni :)

Amint szigorúan fogtam magam, elkezdtek lemenni a kilók, 3 hónap múlva már megjött a menzeszem, majd 2 hónap múlva spontán megfogant a lányom. Nagyjából a diagnózis és a terhesség között 7 hónap telt el. Azóta született még egy lányom.

Én azt tapasztaltam, mindenki másképp reagál a kezelésre, értékektől függetlenül. Nem tudom, mióta szeded a metformint, de annak is idő kell, míg hatása lesz, és a diétának is kell időd hagyni, hogy beinduljon az anyagcsere javulása.

Nekem a pajzsmirigyem rendben volt, de azt mondják, sokszor a pajzsmirigy alulműködése kézenfogva jár a pcos-el, IR-el, lehet érdemes lenne megnézetni azt is.


Tehát igen, lehet esélye, hogy peteérést érj el. :)

(a dokim szerint ez az egyik legkönnyebben kezelhető meddőségi probléma)

A clostybegyttel meg vigyázni kell, mert kezeletlen IR-nél az amúgy is cisztásodásra hajlamos petefészkeket túlstimulálhatja, és csak ront a helyzeten.

2015. jún. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2015. jún. 16. 06:21
 7/7 anonim ***** válasza:
Szívesen :)
2015. jún. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!