Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mi a vizsgálatok sorrendje a...

Mi a vizsgálatok sorrendje a meddoségi centrumokban? Kinek mi a tapasztalata, kell-e fizetni a vizsgálatokért? Tobbi lent.

Figyelt kérdés
SZTK-s nogyógyász nem hajlandó kiírni a vérvételt a hormonszintekre, elkuldott meddoségi centrumba. 1 éve próbálkozunk a babával, és az az érzésem, hogy a hormonjaimmal lehet valami zur, mert azokban a hónapokban, amikor tudom, hogy idoben tortént minden, mindig pecsételve jon meg a menzeszem, egyébként pedig normálisan, a 26-27 napra. Soha nem barnáztam amúgy. Az ovutesztek mindig peteérést mutattak. Ráadásul egyre inkább rágorcsolok, mert a párom már kezd turelmetlen lenni egy év után. 38 éves vagyok. A MÁV kh-ban lévohoz tartozom teruletileg, ismer valaki ott jó orvost? Egyáltalán lehet választani, vagy majd ahhoz kerulok aki épp ott van az elso alkalommal?

2015. jún. 16. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:

A saját történetünket tudom leírni. De men a MÁV kh-ban voltunk.

Szóval nekem volt vérvétel meghatározott napokon és uh 3szor egy hónapban.

Mivel nálam minden ok volt, a férjemnek kellett mintát leadni.

Nála volt a gond, így ő kapott gyógyszert, vitamint. 3 hónap mulva megint kontroll.

De ekkor csak nála volt megint népszámlálás.

Semmiért nem kellett fizetni, csak a gyógyszerekért.

2015. jún. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia, koszonom a választ!
2015. jún. 17. 10:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is csak addig tudom leírni, amíg mi eljutottunk (Pécsi Meddőségi Központ).

Kb. egy év próbálkozás után először a párom kért időpontot és ment el spermavizsgálatra (minden eredménye tökéletes volt), utána én is kértem időpontot, ott mondjuk egy jó másfél hónappal későbbre kaptam, de mondták, hogy addig is nyugodtan menjek el vérvételre a ciklus 3. és 21. napján, nem kellett hozzá semmi beutaló, csak oda kellett mennem a recepcióra kémcsőért, azzal átsétálni a laborba (durva, de sosem kellett még két percet se várnom, nagyon gyorsan csinálnak mindent, és tömeg sincs). A vérvétel eredményét másnap akár telefonon is meg lehetett kérdezni, bár mondjuk nekem nem nagyon mond semmit, mégis megkérdeztem azért. Mire a konzultációig eljutottam, addigra megvolt a két vérvétel eredménye, kiderült, hogy alacsony a progeszteron-szintem, nincs peteérésem. Kaptam három hónapra Clostilbegyt-et, és minden ciklusban ultrahanggal nézték, hogy hány tüszőm lett, és mindig mondták, hogy mikortól legyünk együtt sűrűbben. Volt két sikertelen ciklusom, bár a gyógyszerrel nem volt semmi gond, szép tüszőim lettek, csak a megtermékenyülés nem történt meg abban a két hónapban. A harmadik ciklus előtt kértem időpontot konzultációra, hogy megbeszéljük a továbbiakat, ha nem jön össze akkor sem. Pont arra a napra kaptam időpontot, amikor elvileg meg kellett volna jönnie, de mivel reggel még nem volt semmi, teszteltem egyet, ami negatív lett. Így kaptam időpontot átjárhatósági vizsgálatra, illetve azt is mondták, hogy ha ott minden rendben van, akkor a következő lépés az inszemináció lesz. Na, mi idáig jutottunk, mivel azóta sem jött meg, és öt nap késés után csináltam még egy tesztet, ami pozitív lett :)

Úgyhogy én idáig tudom a menetrendet, de persze mindez attól is függ, hogy kinek mi a problémája, lehet, hogy nálad más okozza a gondot, vagy más hormon a problémás, és más gyógyszert fogsz kapni, nem tudom. Nálam ez volt.

Ja, és itt nem kell egyáltalán fizetni a vizsgálatokért, oep-finanszírozott az összes. Ettől függetlenül néha az volt az érzésem, mintha magánrendelésen lennék, olyan normális a környezet is, meg az összes ott dolgozó hozzáállása is.

2015. jún. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mi is pecsen voltunk! :) tényleg nagyon jó velemenyem van nekem is roluk.

1. Voltam

2015. jún. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!