Lombikosok! Mi a menete a programnak? Hogy kezdődik majd? Jól jönne egy kis infó.

Figyelt kérdés

Szóval, 2 éve nem jön a baba, nálam hormonok rendben, hüvelyi UH rendben, peteérés van, már csak az átjárhatósági van hátra. Viszont pár napja derült ki hogy a páromnál gond van. Nagyon kevés spermaszám, és nagyon lassúak. Az andrológusa mondta hogy itt lombik lesz, mert ezekkel az eredményekkel aligha fog sikerülni természetesn úton. Az én nőgyógyászom még nem tudja a párom eredményét (pénteken tudtuk meg,hétfőn felhívom), de azt mondta hogy ha minden oké lesz vele is, velem is, alig a következő lépés a lombik. Kérdésem a következő: gondolom nekem attól még kell átjárhatóságira mennem, mivel már biztos lombik lesz, oda meg úgyis kell az eredmény. Jól gondolom?

A másik: akinek már volt lombikja, kérem szépen írjátok le a tapasztalatotokat, az egész menetét, mi mi után fog következni. Csak hogy időt ne veszítsünk többet mint kéne. Persze az orvosok is minden elmondanak majd, de jobb lenne olvasni az infót azoktól, akik már túl vannak rajta.

Még csak most emésszük, párom sajnos nagyon el van keseredve és hibásnak érzi magát. Nekem kevésbe van rossz kedvem miatta, zsigerből éreztem hogy ebből lombik lesz, én már legalább egy éve emésztgetem a lehetőséget. Köszönöm előre is hogy írtok! Sokat segítene!



2015. jún. 21. 11:12
 1/5 A kérdező kommentje:
Annyi lemaradt hogy ha apa gondok vannak, akkor reménykedhetek hogy "könnyebben" fog sikerülni? Gondolok itt a megtapadásra és hogy elvileg nálam minden adott a gyermek kihordásához stb.
2015. jún. 21. 11:15
 2/5 VeDi84 ***** válasza:

Szia!

Nálunk is fiúkkal van a probléma (kevés+lassú), spermavizsgálat után egyértelmű volt, hogy csak ICSI jöhet szóba.

Átjárhatósági vizsgálatom nekem sem volt, nem is kellett. Felesleges lett volna, hiszen úgysincs szükség a petevezetékre lombik alkalmával. Ebből kifolyólag gondolom, hogy neked sem fog kelleni, de aztán ki tudja...

Amilyen vizsgálatok kellettek a Kaáliban:

- fél évnél nem régebbi spermavizsgálat (ezt már vittük magunkkal)

- HIV/Hepatitsz szűrés mindkettőnknek (ezt első konzultáció alkalmával csinltattuk meg a Kaáliban)

- rákszűrés, clamidia szűrés

- méhüregi vizsgálat, hogy nincsenek-e ciszták/polipok stb.

Nekünk már az első konzultáción (dec.) megmondták a lombik időpontját (márc.), tehát addig - inkább kicsit hamarabb kellett a hiányzó leleteket beszerezni, azokkal visszamenni, és megbeszélni a folytatás. Ekkor már felírja a doki a hormonokat, elmondja mikor/mennyit kell szúrni, és mikor kell UH-ra visszamenni. Attól függően, hogy mit lát UH-n módosíthatja a hormonok mennyiségét.

Kb. 10 nap stimuláció után történik a punkció (leszívás). Altatásban, fájdalommentesen. 2-5 nappal punkció után van a beültetés.

Sajnos az, hogy nálad minden oké nem garancia arra, hogy tuti sikerül. Lehet hogy nehezen leszel stimulálható és nem lesz túl sok petesejt, abból a nem sokból még kevesebb termékenyül meg, de ez mind majd menet közben derül ki. Elvileg nálam is minden rendben odabent, mégsem sierült az első lombikunk. 4 petesejtünk volt, abból 1 termékenyült meg. Most a 2. beültetés eredményére várok, ET+6. napon vagyok.

2015. júl. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, erre volt szükségem! Mindent amit így még a konzi előtt jó tudni, azt megtudtam. :)

Neked nagyon drukkolok!!!!! ;)

Átjárhatóságit én sem értem... Hétfőn megyek megbeszélni a dokival az időpontot, de azért az orra alá dugom a párom papírját.

Még egyszer köszönöm és sok sikert kívánok!

2015. júl. 3. 14:55
 4/5 VeDi84 ***** válasza:
Köszönöm, Nektek is sok sikert! :-)
2015. júl. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 2000.... válasza:

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy a lombik program VESZÉLYEIRŐL tájékoztatják-e a leendő szülőket melyek a sok-sok hormon következtében károsítják az anya és a kis baba egészségét????

febr. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!