Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ti megértenétek ha kolléganőtö...

Ti megértenétek ha kolléganőtök táppénzre menne pszichés állapota miatt, mert nem sikerült az inszeminációja és amúgy is gyermekekkel kapcsolatos a munkánk?

Figyelt kérdés
2015. júl. 20. 17:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
Hát még jó. Nektek, mint kollégáknak, tuti rossz lenne, ha gyermekekkel kell dolgozni, akkor meg nekik sem jó egy instabil emberrel lenni. Majd ráér még dolgozni, ha nagyon megviseli, inkább haggyja abba, így senkinek sem jó. Lehet csak fùjnia kell egyet, és még azelőtt visszajon, mielőtt sikerülne a baba projekt!
2015. júl. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%
Igen. Alapvető empátia kell hozzá, semmi más. Persze, hogy megérteném.
2015. júl. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%
Attól függ mennyi időre. 1-2 hét oké, de ha több, akkor inkább keressen másik állást és NEM (csak) a kollégái érdekében, de a saját maga miatt is! Hosszú távon belebolondul, ha a munkája ennyire kihat a magánéletére és fordítva.
2015. júl. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%

Erre a kérdésre annyira adná magát a válasz, hogy természetesen igen, de azért ez nem ennyire egyszerű. A legtöbb munkahelyen az a probléma, hogy ha valaki táppénzen van, akkor helyette a többieknek kell elvégezni a munkát.

Nekem az a véleményem, hogy a magánéleti problémákat nem szabad ráterhelni a kollégákra. Mondom ezt úgy, hogy pontosan tudom milyen 6 évet várni egy kisbabára. Tudom milyen inszeminációkra járni és milyen amikor sorozatosan csalódsz. De mindenkinek van gondja. Amíg én a sikertelen inszeminációk miatt voltam kibukva, addig az egyik kollégám amiatt, hogy haldoklott az apukája, a másik azért, mert a 7 éves gyereke nem tud járni, a harmadik azért, mert már neki biztos soha nem lesz gyereke, a negyedik a válása miatt és még sorolhatnám. Nem lett volna tisztességes elvárni, hogy miattam túlórázzanak.

Szerintem ezt úgy kell megoldani, hogy a többiket ne érintse. Persze, ha nem kell helyettesíteni, akkor mindegy, akkor mehet mindenki, táppénzre, amikor akar, helyesebben szükséges. Ha kell helyettesíteni, akkor viszont tisztázni kell a főnökkel, hogy mik a tervek. El kell menni hosszú távon táppénzre, amíg nem sikerül a terhesség és akkor fel tud venni valakit helyettesítésre, vagy ki kell lépni arról a munkahelyről.

2015. júl. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%
Igen, megérteném, persze ha erre hivatkozva egy évig nem jön, az más, de ha szüksége van pár hétre, hogy feldolgozza, azt simán megérteném, főleg ha gyerekekkel kapcsolatos a munkája. A mi korábbi védőnőnk például elment máshova dolgozni ezért, mert kiderült, hogy nem lehet gyereke, és nem bírta, hogy kismamákkal meg kisbabákkal kell dolgoznia, teljesen érthető módon.
2015. júl. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Nikike27 válasza:
69%
Erre a kérdésre egyszerűen az a válasz hogy igen.Nem könnyű ezeken a dolgokon átmenni,szóval még egyszer igen.
2015. júl. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
Megértem igen,viszont én ellen példa vagyok és talán elgondolkodik az aki hasonló cipőben van mint én.7 éve szeretnénk már gyermeket 36 éves leszek.És egy éve elhatároztam hogy nem fogom azért rosszul érezni magam mert nekem így adódott és beletörődtem abba hogy lehet soha nem lesz gyermekünk.Meg kell tanulni így élni,nem emésztheti fel az életet az hogy arra vágyunk amink nincs.Meg kell tanulni boldognak lenni így és meg kell találni a célt az életben.Nincs sehol leírva,törvénybe iktatva hogy az az ember nem ember akinek nincs gyermeke.Amikor ezt belátjuk akkor boldogok leszünk.És én boldog vagyok.Kívánom a hasonló sorstársaimnak hogy találják meg az életben a békét magukban.
2015. júl. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Abszolút megérteném, de egyetértek azzal a válaszadóval, aki olyan megoldást javasol, ami a kollégáknak nem túlságosan nagy teher, hiszen azzal senki nem jár jól, ha a meglévő bánata mellé még a kollégák neheztelését is megkapja a támogatás helyett.


Önmagában az, hogy gyerekekkel foglalkozik hivatásából adódóan nem feltétlenül nehezíti meg az események feldolgozását. Nekem legalábbis tanárként nem érzem, hogy nehezebb lett volna, mintha más lenne a hivatásom. Bárhol dolgozik is, fog találkozni kismamákkal, a kolléganők fognak beszélgetni előtte a saját gyerekeikről (az már rég rossz, ha inkább elhallgatnak, amikor ő a közelbe ér), tehát szerintem ha sikerül feldolgozni az eseményeket és újra előre tekinteni, munkahelyváltásban valószínűleg nem kell gondolkodni. Talán más a helyzet, ha úgy foglalkozik kismamákkal, mint pl. egy védőnő, hogy sokszor abortuszra készülőkkel is foglalkozni kell, azt én sem bírnám....

2015. júl. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Manka68 ***** válasza:
Lehet hogy én gondolom rosszul, de szerintem egy inszemináció miatt, aminek alapon elég kicsi az esélye a sikerre, nem szabad összeomlani. A sokadik sikertelen lombik, vagy vetélés után abszolút megérteném, de azért egy inszem nem a legutolsó dobása az embernek.
2015. júl. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nem szükséges,hogy megértse,mert semmi közöm a magánéletéhez.
2015. júl. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!