Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Akinek inzulinrezisztenciája...

Akinek inzulinrezisztenciája van annak van peteérése?

Figyelt kérdés
El akarok menni egy 5 pontos cukor inzulin terhelésre, mivel már 2 és fél éve nem jön össze a baba. Már nem tudok mire gondolni. Nekem 27 napos mindig a ciklusom és van peteérésem. Akinek inzulinrezisztenciája van annak is van peteérése? Vagy van ennek valamilyen jele?

2015. júl. 30. 17:20
 1/6 Manka68 ***** válasza:
Az IR-nek ezerféle tünete lehet, ezek közül csak egy a peteérés hiánya. És nem kell feltétlenül meglennie. Nekem csak az éhségrohamok voltak, tankönyvi 28 napos ciklusokkal, igazolt peteéréssel. A vérvétel okos döntés. :-) Gyakran társul az IR mellé pajzsmirigy alulműködés, ezért ha már úgyis mész laborba, érdemes a pajzsmirigy hormonokat is megnézetni. Fontos, hogy a leletet meddőségre szakosodott endokrinológus értékelje, különben előfordulhat, hogy egy rossz leletet jónak minősítenek.
2015. júl. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ez lett az eredményem.

Inzulinrezisztenciám van? Ugye nem vagyok cukorbeteg is? Dokihoz még nem tudtam elmenni sajna nagyon sokára adtak időpontot.

éhgyomri glucose: 5,4 mmol/L

30 perces glucose:8,5 mmol/L

60 perces glucose:7,0 mmol/L

90 perces glucose: 5,7 mmol/L

120 perces glucose: 5,9 mmol/L


inzulin: 11,5

30 perc inzulin: 40,5 mlU/l

60 perc inzulin: 59,0 mlU/l

90 perc inzulin : 50,0 mlU/l

120 perc inzulin:62,0 mlU/l

2015. aug. 5. 11:04
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez bizony ir!

Nekem van peteérésem, PCOS-s vagyok.

2015. aug. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Orvoshoz csak októberre kaptam időpontot. De viszont több mint egy hónapja nem eszek semmi olyat amibe cukor van, szénhidrátot is csökkentettem. Teljes kiőrlésű kenyeret eszek, meg barna rizst, durum tésztát, egyenlőre amíg nem találkoztam dokival ennyit teszek , aztán ha beszéltem orvossal majd követem azt amit mond. Elkezdtem tornázni, hogy mozogjak. Peteérésem mindig is volt szerencsére, de nem esek teherbe 2 és fél éve. Szedek most méhpempőt is, azt olvastam IR-re és Cukorbetegségre is jó , illetve segíti a teherbeesést veszteninem vesztek vele semmit. Eddig mindig 14 napon volt a peteérésem, most viszont 11 napon volt, lehet hogy a méhpempőtől? Aki terhes lett Ir-rel annak mikor jöttek az első tünetei és mik voltak azok? Van köztetek olyan aki nem szedett rá gyógyszert és diétával teherbe esett? Mennyi idő után sikerült a baba?
2015. szept. 8. 12:55
 5/6 A kérdező kommentje:
Lenne még egy kérdésem amire lehet azt mondjátok hülyeség. Voltam dokinál októberben ő is igazolta hogy IR-em van, nem adott gyógyszert mert vékony vagyok és azt mondta, hogy attól fogynék és hát nálam az nem lenne jó. Azt mondta , hogy diétázzak és mozogjak és januárba újra terheléses vérvétel. A kérdésem az lenne , hogy ha esetleg most valami oknál fogva sikerülne a baba amit nem hiszek, de ha mégis akkor nem árt az hogy megint megiszom azt a cukros löttyöt ? Az nem befolyásolhatja a beágyazódást vagy nem lehet , hogy elmegy tőle? Tudom hülye kérdés , de azért megkérdezem tőletek. :)
2016. jan. 12. 15:45
 6/6 A kérdező kommentje:

Voltam én is meg pàrom is terheléses cukor vérvételen.

Pàromnak ez lett az eredménye: 

O glukoz: 5,2 

60 glukoz: 6,5 

120 glukoz: 4,1 

0 inzulin:13,4 

60 inzulin:225,9 

120 inzulin: 18,3 

Homa index: 3,12

 Ez inzulinrezisztencia?

2016. jan. 15. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!