Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » 6 hónapja próbálkozunk, mégse...

Fairy-kitty03 kérdése:

6 hónapja próbálkozunk, mégse sikerül a baba. Az alábbi dolog mennyire gátolhatja?

Figyelt kérdés
Lassan 2 éve vagyunk együtt, szeretnénk már babát, fél éve próbáljuk de mégse. A barátomnak voltak problémái (füves cigit szivott) és kb. 2-3 hónapja teljesen tiszta. Ez lehet a baj, vagy hogy eddig nem igazán éltem stresz mentes életet?
2015. aug. 4. 16:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindkettő lehet gond. Ahogy az is, hogy aki ennyire nem figyel az egészségére, hogy ilyeneket szív, ritkán étkezik egészségesen, szed vitaminokat vagy sportol. Ezeken is lehet javítani. Ahogy a stresszt is kell csökkenteni és eleget kell aludni. De nem a baba miatt, hanem a saját egészségetek miatt.
2015. aug. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A stressz is gátolhatja természetesen.

És el kéne dönteni neked is és a barátodnak is, hogy mit szeretnétek-drogozni vagy családot alapítani?

2015. aug. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
Nem tudom, te hogy vagy vele, de én ilyen embernek nem szülnék gyereket. Lehet, hogy ezért nem jön össze.
2015. aug. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Manka68 ***** válasza:
Számtalan oka lehet annak, hogy nem sikerül. Mielőtt kikiáltaná mindenki a cigit mumusnak, menjetek el kivizsgálásra, ott majd kiderül mi az oka a sikertelenségnek.
2015. aug. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyit szivott naponta es hany evig, de nem feltetlen a fu a ludas. Aktivan szivtam egyetemi evek alatt es most a harmadik gyerekunket varom. Termeszetesen hosszu evek ota nem szivok, nem dohanyzok es alkholt sem fogyasztok. Cigit 10 eve tettem le, fuvet pat evvel kesobb. Az elso baba elott mar 4-5 evvel egy gramm thc sem volt a veremben.
2015. aug. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sok oka lehet, ha már régóta nem szív akkor az már kevésbé lehet baj, de ha mindenképp babát szeretnétek kezdjetek egészségesen étkezni és szedjetek vitamint, igen a párod is E vitamint nyugodtan.


És ne aggódj mi 4 éve próbálkozunk idén sikerült...de sajnos nem maradtak meg (ikrek). Orvoshoz nem mentünk gondoltuk ráérünk még. Most kiderült, hogy magas a TSH szintem ami lehetett a baj, így most gyógyszer és diéta :)


Kitartás lesz egy kis csodátok :) Addig meg ne stresszeljetek rá és éljen az egészséges életmód :)

2015. aug. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

egy ilyen rovid kapcsolatba mar fel eve probalkoztok nem semmi

Min egy ev probalkozas utan dieta vitaminok stabil kapcsolat fel lehet keresni az orvost

6 honap az semmi az elso baba atlagban 2 ev mire osszejon

2015. aug. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
71%

Azért én azzal nem értek egyet, hogy az első baba átlagban két év alatt jön össze. Egy teljesen egészséges párnak egy ciklusban kb. 20% esélye van a terhességre (védekezés nélkül, persze), ez azt jelenti, hogy elméletileg fél év alatt össze kéne jönni a babának. Az orvosok szerintem csak azért kívánják meg az egy év próbálkozást, mert lehet, hogy pont nem volt szerencséje az embernek. És a nők többsége azért nem meddőségi kezelés után lesz terhes.

Én inkább átlag fél évre tippelnék, ebbe szerintem belefér a be sem tervezett alkalmi kalandból és az orvosi kezelésből jövő babák is. De ezek ugye eléggé szélső értékek.

Egyébként az ismerőseim túlnyomó részének 2-3 hónap alatt jött össze. Mi épp egy éve várunk. Murphy.

2015. aug. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!