Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Magas Anti TPO-val van még...

Magas Anti TPO-val van még esély babára?

Figyelt kérdés

Két hónapja volt egy ikerterhességem sajnos 6 hetesen missed ab műtéttel végződött.


Most kiderült magas a TSH szintem a babához 4,8

Anti TPO me gmég magasabb 1000

Szabad T4: 13,02 (ez jó)


Letrox 50-et szedek. Tudom ez csak a TSH-t állítja, be de aggódom a magas anti TPO szint miatt. Valaki járt/jár hasonló cipőben? Ez nehezítheti a teherbe esést? Vagy ha beáll a TSH szintem akkor nem lesz vele külön gond?


4 éve várunk a kis csodánkra :(

Most elkezdtem diétázni is, mer tudom az is segít.



2015. aug. 6. 13:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Az antitest jelenlete gyulladasra utal, autoimmun pajzsmirigy alulmukodesben ez jellemzo.

Ha beallitjak a gyogyszeredet (TSH-t 1 koruli ertekre ajanlatos vinni), akkor jo esellyel jonni fog a baba is :)

Nekem az elso baba utan derult ki, az autoimmun pm-alulmukodes. Megfelelo orvosi kezelessel (nodoki+endokrinlogus) ugyan 8 honapot vartunk, de osszejott a kisteso :) azota mar 2,5 eves kis cserfes orokmozgo

Drukk neked !

2015. aug. 7. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1. Kerülj mindent, de mindent amiben jód van.

2. Glutént hagyd el. Óriási változás de megéri.

Sok sikert!

2015. aug. 7. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat :)


Igyekszem és remélem, hamarosan minden okés lesz :)

2015. aug. 7. 07:53
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálam is ugyanez a helyzet. Az Anti TPO mindig magas lesz, ez hashimoto thyreoiditis. EZ önmagában nem akadály, ha a TSH be van állítva mellette normál szintre.

Én is Letroxot szedek, az már beállította a TSH-mat (0,9 volt legutóbb, 16-ról indultam). Nekem még azt is mondta az endokrinológus, hogy szedjek naponta 100mg szelén tablettát. Ez valamennyire csökkenti a gyulladást a pajzsmirigyben. Esetleg próbáld meg te is.

2015. aug. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Lehet akkor szedek. Egyébként 16-ról neked mennyi idő alatt ment le a TSH-d?
2015. aug. 9. 07:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!