Pcos gôrbe, clostyval?

Figyelt kérdés

Sziasztok, pco+enyhe ir+ pm alulműködés...szokásos. Babát szeretnénk, clostyt kaptam. 7 napja pozitív az ovutesztem, de linkelem a görbét is meg a teszteket is. Mikor még nem Kaptam clostyt sose volt pozitiv ovutesztem. ( ezt csak azért írom, mert tudom h pcotol lehet pozi ovuteszt) cisztám mmég nem volt csak sok éretlen tüszőm, szzerintetek lehet normális még ez a ciklus, lehet peteérésem? Hozzáteszem norculuttal menstruáltam csak, magamtól nem, mióta abbahagytam a fog.gátlót (Május)

[link]


[link]


2015. szept. 10. 09:41
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

A PCOS/IR-re nem megfelelő kezelés a CLosty.

Van, akinek véletlenül sikerül így, de kezeletlen IR esetén (még ha enyhének is írod) vetélést kockáztatsz. Mi a helyzet a diétával, mozgással, terhelt inzulin és cukor értékekkel? Milyen gyakran kontrollálják nálad?

2015. szept. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Diétázom, sportolok l-thyroxint, és merCformint szedek, clostyval nem gyógyítanak....peteérést próbálnak produkálni
2015. szept. 10. 09:45
 3/26 anonim ***** válasza:
Keress egy normális dokit, aki oda is figyel rád, és njem csak figyelmetlenül irkál fel mindent. PCOS-nak tilos clostyt adni, mert még nagyobb galibát csinál az illetőnél, mint amikor csak az alapproblémája van.
2015. szept. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

Peteérésed csak mázli esetén lesz tőle.

Cisztád viszont jó eséllyel.

A Clostyt nem az ilyen folyamatokra találták ki.

A doki csak azt nézi, hogy nem reped meg a tüsződ, de a miértjét nem érti, csak mechanikusan írja fel, ez a baj. Ha tudná, hogy a cukor/Inzulin anyagcsere az oka annak, hogy nem reped meg, nem írna fel ilyet. A kettőnek semmi köze egymáshoz.

2015. szept. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
És az a sok pcos, akik clostyval lettek terhesek? Mellette szedek premenset, inofolicot, d és e vitamint. Szóval nem csak hozzámvágtak első vizsgálaton egy clostyt, aztán hajrá
2015. szept. 10. 09:51
 6/26 A kérdező kommentje:
A nődokim mondta ki az IRt és a diétát, sportot, és mondta hogy keressek fel egy endokrinologust is
2015. szept. 10. 09:52
 7/26 A kérdező kommentje:

De linkelek egy áprilisi görbét, ilyen amikor semmit se szedtem

[link]

2015. szept. 10. 09:54
 8/26 anonim ***** válasza:
Sokaknak sikerül így, igen, főleg, ha mellette a korrekt kezelést is tartják. Én azt gondolom, hogy a hármas kezeléstől sikerül, és nem a closty-tól. És sokaknak lesz tőle rengeteg cisztája még pluszban, nem véletlenül mondják sokan, hogy nem szabad alkalmazni. Mert nem abban segít, amiben kéne. Ha pedig annyira nincsenek rendben az értékeid, hogy nincs spontán ovulációd, akkor még nem vagy jól. Mondom ezt úgy, hogy nekem norcoluttal kezdtek, sikerült is a peteérés, ovu, és a baba is, majd el is veszítettem, mert nem volt megfelelő az ir hátterem. Ezt nem szabad kierőszakolni. Helyes kezelés estén a tested fel fog ébredni, eléri az egyensúlyt és akkor lesz spontán ovulációd is. Én félnék, saját példám miatt, hogy olyasmit csikarok ki a testemből, amire nincs felkészülve, és utána sajnálhatom, mert baj lesz. Utána egy évig nem próbálkoztunk, tartottam a kezelést, és csak akkor vágtunk bele, amikor jól lettem. Akkor azonnal sikerült és makk egészséges gyerekeink lettek. Szerintem légy türelmes magadhoz, és inkább várd meg, hogy felébredjen a tested!
2015. szept. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó!
2015. szept. 10. 10:00
 10/26 anonim ***** válasza:

Azért ne állítsatok már olyat, ami nem igaz.

"PCOS-nak tilos clostyt adni"


Clostyt lehet adni PCOS-es páciensnek is, csak nagyobb óvatosságot igényel, kisebb dózis szükséges, mint egyéb esetben.

És nyugodtan lehet egy kis szakirodalmat olvasni, a closty rengeteg esetben segít.

Nyilván mellette kell kezelni az alap problémát, de ha valakinek esetleg nem jön helyre a hármas kezeléstől, akkor inkább ne legyen gyereke, mert szerintetek nem szabad clostyt adni?

Ez baromira nem igaz...

2015. szept. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!