Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Barátnőm lehet meddő? Esélyek?...

Barátnőm lehet meddő? Esélyek? Többi lent.

Figyelt kérdés
Barátnőmnek már volt abortusza, de másfél évig fájt a méhe, és kiderült, hogy ciszták voltak a méhében. Azóta rendbejött, és most már akarunk gyereket, de 3 hónap próbálkozás után (peteéréskor is), egyenlőre semmi. Volt, hogy nem jött meg neki két hónapig, aztán mégis megjött. Ugye, ez nem biztos, hogy meddőség? Van már, aki hasonló tapasztalatokkal tudott szülni?

2015. szept. 15. 12:04
 1/7 anonim ***** válasza:

A ciszták megnehezíthetik a teherbeesést. Nem mindegy, hogy milyen cisztái vannak pontosan. És hogy elmúltak, megműtötték, vagy most is vannak neki?

3 hónap nagyon kevés idő. Ha 1 éven belül nem jönne össze, akkor kell majd orvoshoz fordulni, hogy van-e valami probléma.

Neked van már gyereked? Te biztosan rendben vagy?

2015. szept. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Valami hormonális problémája lehet. Valakinek több hónapig sem jön meg. Érdemes lenne endokrinológushoz fordulni minél előbb. Ha Bp.-en laktok, fizetősben jó a MensMentis.
2015. szept. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Elmúltak már neki több, mint 1 éve, nem kellett műteni. Ilyen cseppeket kellett szednie, és ultrahanggal nézték, hogy egy idő után elmúlt neki. Azóta szerintünk nincs.

Én még nem voltam vizsgálaton, de tervezek. Sima urulógián nem nézik ezt?

2015. szept. 15. 12:30
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja és a petefészkében és a méhében is voltak ciszták, de elmúltak. Kb másfél évig voltak neki, sajnos ilyen sok idő után ment vele orvoshoz.
2015. szept. 15. 12:35
 5/7 A kérdező kommentje:
Valaki még, aki jártas a témában, vagy van tapasztalata?
2015. szept. 15. 16:30
 6/7 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, hogy menjetek el kivizsgálásra. Ha megmondja a nődokinak hogy próbálkoztok e nem sikerül és a volt cisztái miatt aggódik, akkor szerintem megnézik ultrahanggal. Akkor kiderülne hogy van-e cisztája vagy nem, vagy PCOS, IR, TSH gond is lehet, vagy más hormongond. Kérhetne egy teljes hormonsort. Neked meg spermavizsgálat.
2015. szept. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én már voltam vizsgálaton (spermavizsgálat). Nem találtak problémát (csak szóltak volna). A barátnőmmel holnap elmegyünk a körzetihez. Köszi a válaszokat!
2015. szept. 16. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!