Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mit lehet tenni kémiai terhess...

Mit lehet tenni kémiai terhesség ellen?

Figyelt kérdés

5 sikertelen hónapon vagyunk túl (viszont több mint egy éve nem védekezünk), abból a két utolsó ciklusban vélhetően kémiai terhességem volt.

Az elsőnél egy nappal nem várt előtt megjött, úgy, hogy már kb. 8dpo-tól kezdett látszani valami 10-es One Step teszteken, aztán nem erősödött, majd a ciklus 29. napján, a 12dpo-n megjött.

A múltkori meg úgy alakult, hogy megint látszott valami, de még annyira sem, mint előtte, a teszt megint nem erősödött, majd 4 nappal nem várt után jött meg, dpo után, 19. vagy 20. dpo-n, mivel most az ovu tesztek szerint korán volt peteérésem.

Leszámítva a mostani ciklust, mindig rövid luteális fázist figyeltem meg. Volt 11, majd 12 nap, most volt hosszabb csak.

Mit tudok tenni, hogy ne csak kémiai terhességem legyen? Az orvosok írnak-e fel erre valamit, én mit tehetek a megelőzése érdekében? Teljesen be vagyok parázva, hogy mindig csak ez lesz...

A nődokim a múltkori kémaiait sem állapította meg, annyit bírt mondani, hogy ne teszteljek, mert hülyeség, és addig oda se menjek terhesség gyanúval, amíg 2 vérzésem ki nem marad.

Cisztát nem talált uh-n, ami miatt hcg-t mutathatna a teszt, vérvételre nem küldött el.


2015. okt. 1. 13:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát szerintem válts orvost, ezekre a kérdésekre neki kéne válaszolni.

Sok minden lehet..pl progi hiánytól lehet az hogy fejlődik valameddig aztán elhal és ha nem teszelsz neked csak a néhány nap késés tűnne fel.

2015. okt. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Manka68 ***** válasza:

Sajnos egy nagyon halvány teszt nemvárt előtt semmit sem jelent. Még kémiai terhességet sem. Ha biztosra akarsz menni, menj el HCG vérvételre nemvárt napján. Ha nem teljesen 0 az eredmény, az már bizonyíték, hogy a beágyazódás körül van probléma.

Viszont tesztelhetsz akármennyit, az orvosok csak a saját maguk által végzett vagy kért vizsgálatok eredményét veszik komolyan. :-( Szóval tényleg ne figyelgesd magad ennyire, sajnos csak azt éred el vele, hogy teljesen bestresszelsz.

Azt írtad, már egy éve nem védekeztek. Ennyi idő után normális orvos már elkezdi a kivizsgálásokat. Persze az oep által előírt dolgokat, megadott sorrendben. Hogy te mit mondasz, nem számít, abból indulnak ki, hogy mindenki hazudik.

Nem kell két vérzés kimaradást megvárni, ha a dokid ilyet mondott, cseréld le, az őskorban él, és nem várhatsz tőle 21-ik század szintű ellátást.

A legjobb megoldás szerintem egy endokrinológus (hormondoki) és ezzel egyidőben meddőségi centrum, ott megcsinálják a többi vizsgálatot.

2015. okt. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem is akarnék ennél a dokinál maradni, ha sikerülne teherbe esni, azonnal váltanék.


Az egy éve nem védekezést úgy értem, azóta megszakítással védekezünk, ami ugyebár nem védekezés. Igaz, középidőben nem igazán szoktunk akkor együttlenni, de szerintem az is gyanús, hogy mégsem sikerült be, míg másoknak igen.


Háziorvos elküldhet endokrinológiára?

Ha nem kémiai terhesség, akkor mitől lehetne halovány pozitív a teszt? Korábban is kismillió tesztet ellőttem, ott soha nem látszott semmi, ezeken igen. Elvileg csak a hcg-ra reagál a teszt, akkor mitől lenne rajta második csík?

2015. okt. 1. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!