Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » A hormonkezelés veszélyei,...

A hormonkezelés veszélyei, daganat foghullás stb. ?

Figyelt kérdés
2015. dec. 2. 20:29
 1/10 A kérdező kommentje:

A kérdést azért írtam ki, mert amikor kisbabát szeretnénk sok mindent megteszünk érte.

A nőgyógyászok nem igazán mondanak el semmi mellékhatást. Ok, arra fel vagyunk készülve, hogy heteken keresztül fogunk menstruálni, arra is, hogy cista vagy daganat alakul ki.

De pl. arra, hogy aki hajlamos rá annak úgy elrontja a fogait, hogy 30 éves korában kihullanak? Szóval aki ilyesmire adja a fejét kérdezze végig a mellékhatásokat és járjon utána, és menjen el általános egészségügyi szűrésekre (nem azokra amire a nőgyógyász, meddőségi központ küldi) és negyedévente fogorvoshoz.

2015. dec. 2. 20:35
 2/10 anonim ***** válasza:
Foghullás??? Hogy? Az hormonálisan hullik ki?
2015. dec. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ilyen mellékhatása nincs.
2015. dec. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mint kiderült van. Nem ilyesztgetésnek szántam, hanem figyelemfelhívásnak. (Egyébként ha valaki terhes, annak kb. minden hónapban kell mennie fogorvoshoz, úgyhogy így utólag nem is értem, hogy miért nem szólnak az embernek, hogy nem elég szokásos évi egyszer menni)
2015. dec. 3. 06:19
 5/10 anonim ***** válasza:
Az, hogy tönkre mentek a fogaid nem azt jelenti, hogy a lombik miatt van. Terhesen sem kell havonta fogorvoshoz járni de a terhességtől valóban tönkre mehet ha nem táplálkozol rendesen.
2015. dec. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Manka68 ***** válasza:

Anno amikor terhes voltam, rákérdeztem a fogorvosomnál a fogak romlása és a terhesség közötti összefüggésre. Először mosolygott egy jót, majd elmagyarázta, hogy a fogakból sokkal nehezebben veszítjük el a kalciumot, mint a csontjainkból. A hormonoknak semmi közük a fogak romlásához. :-)

Egyébként 5 lombikom volt, azóta eltelt pár év, és még mindig köszönöm, ugyanolyan az egészségi állapotom, mint előtte.

A hormonkezeléseknek megvannak a maga veszélyei, amikre normális helyen odafigyelnek, hogy ne legyen baj. A többi csak riogatás. :-)

2015. dec. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Manka68 ***** válasza:
Bocsi, azt elfelejtettem hozzátenni, hogy valóban kell a hormonegyensúly a kalcium beépüléséhez, ezért alakul ki a változókor után a csontritkulás. De ahhoz erőteljes ösztrogén dominancia kell, lombiknál viszont alapból adják a progeszteron pótlást, tehát a hormonegyensúly biztosítva van. :-)
2015. dec. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
3 és 5ös vagyok. Nekem 9 lombikom volt és egy terhességem. Egy még jóval ezekelőtt ketté tört fogam van, a többi mind egészséges.
2015. dec. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem.

A kalcium beépüléséhez D-vitamin kell. Ezért is vannak a kombinált Ca+D3 készítmények, mert D-vitamin nélkül nem épül be Ca.

Idősebbek esetében azért alakul ki csontritkulás, vagy azért épül be kevésbé a Ca a csontokba, mert a bőrben kevesebb pre D3-vitamin képződik, ami a D-vitamin elővitaminja, tehát hiába van ugyanannyit a napon az idősebb korosztály nem fog több D-vit.képződni az elővitamin termelődés csökkenése miatt. Ezért kell pótolni.

2015. dec. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Mielőtt valaki hormonkezelésbe kezd, jó, ha minden mást megpróbál. Pl. rászán néhány órát, és megnézi ezeket a videókat.

https://www.youtube.com/results?search_query=barnai+roberto+..

https://www.youtube.com/watch?v=sC5gqjdyfV4

2015. dec. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!