Szerintetek, ha a baba nem akar természetes úton megfoganni és hormonkezelésre van szükség akkor nem lesz baj később? Inkább várjak míg minden megy a maga útján?

Figyelt kérdés
Attól félek ha eröltetjük ezt a terhességet később komplikációk lesznek, mert nem vártam türelmesen.

2013. júl. 10. 12:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 3,5 évig vártam türelemmel.

Aztán a meddőségiben kiderült, a katasztrofális hormonértékeim miatt 1% alatti az esély a spontán babára.

Minimális hormondózist kaptam, az 1. inszem sikerült, már 3,5 éves a fiam.

2013. júl. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A betegségeket kezelni kell. Lehet türelmesen várni, de a hormonproblémák nem csak a megfoganáskor, de később vetéléskor is előkerülhetnek. Ez sajnos nem olyan, mint az influenza, hogy majd elmúlik. Ami kiderül, azt kezelni kell. Komplikációk akkor vannak, amikor valaki nem veszi komolyan a betegségét/betegségeit. 22hkm
2013. júl. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Nekem megfogant természetes módon, aztán barnáztam, ami utalhat hormonproblémára. A doki azt mondta, nem kapok hormont, mert ha fiú lenne, nem tenne jót neki, ha női hormonnal bombázná. Eredmény: se fiú nem lesz, se lány. Gondolkozom az orvosváltáson. Lehet, hogy amúgy is elment volna, de úgy érzem, nem vett elég komolyan, pedig magándoki.
2013. júl. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jujj utolsó, nagyon sajnálom:( Ne csak gondolkozz, váltsd le. Milyen felelőtlen. Persze, akkor ez elmondható lenne, egy egészséges terhességre, ahol megfelelő mennyiségű progeszteron van, hogy "gondot okoz" ha fiú a baba. Na persze. De ha neked alacsony volt, istenkém, nem kellett volna kiegészíteni?
2013. júl. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Harmadik, jó nagy barom a dokid, már bocs!

Létezik ám nem orális hormon (hüvelykapszula), ami helyileg hat, nem kerül bele a véráramodba, és ezzel együtt a köldökzsinórba sem.

2013. júl. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

vártunk mi is türelmesen, mert a dokim hülye volt, és nem akart semmit sem kivizsgálni, sem semmit.


dokiváltás után kiderült, hogy elzáródtak a petevezetékeim, és katasztrofálisak a hormonértékeim, és gyakorlatilag lombik nélkül esélyünk nincs. De először is a hormonokat (nálam: pajzsmirigy, inzulin, cukor) kellett rendbe rakni. Volt már vetélésem is, mert terhes lettem ugyan, de a fentiek miatt sajnos elvetéltem, mert nem kezeltek...


Hiába vársz türelmesen, ha valami gond van sajnos :(

2013. júl. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

ja, és kisfiút várok, semmi baja odabent, az eddigiek alapján egészséges, mint a makk :)

utolsó voltam.

2013. júl. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%

Nem mindegy, milyenek a körülmények.


Pl én amikor elhatároztuk az első gyerkőcöt, 20 éves voltam. A párom már az elején említette, hogy mi van ha nem jön össze. Mondtam neki, hogy majd ha két év múlva is itt ülünk kettesben, majd akkor pánikolunk.


Szerintem ez lenne a normális. Nem értem itt azokat sem, akik mondjuk olyan 26 évesek, első gyereket vállalnák, és rögtön lázmérő, görbe, holdnaptár, szemmelverés... kitudjamihez folyamodnak.


Szóval megkérdezném, hogy hány évesek vagytok, mióta próbálkoztok, mert pár üres hónap miatt nem kell rögtön szétszadizni magatokat! :)

2013. júl. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Manka68 ***** válasza:

Szia!

A hormonkezelés nem fog ártani a babának, ha esetleg sikerül, ezen az alapon egy lombikbaba sem lenne egészséges. A hormonok a leendő kismamára hatnak, a babára nem, hiszen a fogantatás előtt kapja, nem utána, és nem terhesen. :-)

Egyetlen hormon van, amit megtermékenyülés után kapnak a leendő anyukák, az a progeszteron, amit normál állapotban is termel a szervezet ovu után, terhesség létrejöttekor pedig még többet, ez okozza a koraterhességi tüneteket. :-)


Egyébként a lombikbabás kismamák sem számízanak veszélyeztetett terhesnek, az első terhesultrahang után szépen lepasszolják a meddőségi központok a kismamát a saját nődokijának. Onnantól nincs különbség természetes úton fogant baba és lombikbaba között. :-)


Viszont ha valakinek kezeletlen hormonproblémája van, és valami csoda folytán mégis teherbe esik, ott sajnos nagy a kockázata a vetélésnek.


Ne várj semmire, magától nem múlik el ez a baj. :-(

2013. júl. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!