Ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok egyaltalan nem memstrualok kb egy eve...


Regota tudom hogy pcos-em van eddig nem foglalkoztam vele...Mindig tulsulyos voltam jelenleg is van rajtam jo 30kg felesleg...



Voltam regebben 18 eves korom korul endokrinologusnal azt mondta akkor hogy dietazzak mozogjak rendszeresen fogyjak le aztan meglatjuk mi lesz...



Egy hete kezdtem el az eletmod valtast dietazok naponta tornazok 50 percet...



Befog allni a menstruaciom ha lefogyok vagy egyaltalan megfog jonni?



Ha nincs menstruacios gyerekem sem lehet?


2015. dec. 15. 20:50
 1/8 anonim ***** válasza:
ha nem jön meg nem lehet gyereked sem valószínűleg, ritka esetek mindig vannak, de azok nagyon ritkák. diéta, sport, 30 kilót leadni, és utána mehetsz endodokihoz és nőgyógyászhoz, hogy kezeljék a cisztáid. előtte nem hiszem hogy foglalkoznának veled amíg túlsúlyos vagy.
2015. dec. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kezelni kell, mert a tünetek súlyosbodnak (cukorbetegség pl.).

Szerintem mindenképp keress másik orvost, kezdd a háziorvossal. Ő el tud irányítani nőgyógyászhoz, endokrinológushoz. Úgy tudom erre hormonkészítményeket írnak fel. A neten találsz cikkeket és rendelőket, ahol ezzel foglalkoznak.

Ha rendeződik a PCOS, és még mindig nincs menstruációd, attól még lehet használható petéd. Kivizsgálások sora jön és utána esetleges beavatkozások, és mesterséges megtermékenyítés akár.

2015. dec. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
4 orvosnál jártam, mind időpocsékolás volt. Menj el hozzájuk (távkonzultáció is van), és vizsgáltasd ki magad rendesen! www.mensmentis.hu
2015. dec. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Manka68 ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Kezdem azt hinni, hogy az egész orszábgban egyedül a mensben foglalkoznak normálisan a PCOS-sokkal.

Először is endodoki, (felejtsd el a háziorvost, nődokit, félrekezelnek és még rosszabb lesz.). Ha lehet, a mens mentisbe menj, megéri az időt, pénzt, kilómétereket. Nem mondanak olyat, hogy előbb fogyj le, aztán menj hozzájuk. Ha már diétázol (remélem jól, mert nagyon nem mindegy!!!), rendszeres mozgást is elkezdted, az jó, ne hagyd abba, de ott kapsz valódi segítséget is, rendes kivizsgálás után felírják azt a gyógyszert, amire szükséged van. És nem, nem hormontablettát!!! Ha a PCOS alapbetegsége, az inzulin rezisztencia javul, jó esélyed van rá, hogy a hormonműködésed helyreáll magától, lesz mensesed is, és esélyed a babára. Jó endodoki, kitartás és türelem szükséges hozzá.

2015. dec. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Voltam mar endokrinologusnal azt mondta fogyjak le aztan ad gyogyszert ha szukseges gyereket meg nem szeretnek egyenlőre 160g ch-s dietat probalom csinalni 6 napja bar jo lenne par tanacs hozza de probalok utana jarni azoknak a dolgoknak amiket nem tudok rola...

Naponta tornazok fel orat estenkent delutanonkent 20p szobabicikli remelem nyarra lefogyok elerem az idealis sulyt aztan megyek orvoshoz es ha nem rendezodik magatol a menstruaciom a fogyastol akkor majd gondolom ir gyogyszert is...

Gyereket majd 2-3 ev mulva szeretnek...

2015. dec. 16. 19:45
 6/8 Manka68 ***** válasza:
Ne azután menj endodokihoz, hogy lefogytál. Most kéne, hogy segítsen. Ha a mostani dokid nem ilyen, keress másikat.
2015. dec. 17. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Diana901 ***** válasza:
Előttem szólónsk igaza van! Ez egy yan dolog ami nem márol holnapra jön rendbe! Ez meg h "fogyj le és majd akkor beszélgettek",hát én a helyedben megütöttem volna! Ha duci vagy akkor már nem is jár a segitség!? Keress egy másik dokit,ne hagyd magad lerázni! Ez egy komoly dolog,föleg ha babát szeretnél majd. Kitartást kivánok,és sok sikert!!
2015. dec. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 VeDi84 ***** válasza:
Csakis a Mens Mentis!!! Ott fognak segíteni. Ne pocsékold az idődet jelenlegi/másik orvossal.
2015. dec. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!