Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mit érdemes ilyenkor csinálni?...

Mit érdemes ilyenkor csinálni? 24 napja késik, tesztek mind negatív, DE.

Figyelt kérdés
1 hónapja voltam teljes kivizsgáláson, alap vérkép, vizelet, kenet, plusz női hormon vizsgálat (újabb vér..), uh, és minden csodás, rendben.
2015. okt. 19. 19:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

És olyanról még nem hallottál, hogy csak úgy minden ok nélkül egy hónapban kimarad a vérzés? Ilyen is van. De egyébként 1 hónapja voltál vizsgálaton, és 24 napja késik. Honnan tudod, hogy a probléma, ami miatt esetleg késik, az nem utána jelentkezett?

Terhes nyilván nem vagy, és ha eddig nem jött meg, majd megjön. Ha meg nem jön meg, akkor meg fordulj ismét orvoshoz!

2015. okt. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem teljes kivizsgálás. Ez egy általános kivizsgálás. Pl. késhet vagy kimaradhat inzulinrezisztencia miatt is, amit csak minimum 3 pontos cukor ÉS inzulin terheléssel lehet vizsgálni. Ilyen nem volt. Részletes pajzsmirigy hormon vizsgálat sem árt, mert éppúgy okozhatja pajzsmirigy hormon eltolódás is. És még száz más, ami nem látszik egy RUTIN laboron!
2015. okt. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mit érdemes csinálni? Egy teljes kivizsgálásra menni, mert amit leírtál, még nem az.
2015. okt. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
a kérdés azért ennél bonyolultabb (igaz én se írtam részleteibe menően le mindent), mivel a baba tervben van, és dolgozunk is rajta, ezért (is) mentem vizsgálatra akkor. azóta semmi se változott, és azt amúgy sejtettem, hogy várjak még, meg lehet simán kimarad (tudom hogy létezik ilyen is), de így ennek fényében mennyit érdemes még várni? ezért vagyok kicsit meglőve.. nem akarok egyből orvoshoz rohangálni mint a hisztérika azt bizonygatva, hogy biztos baj va
2015. okt. 19. 19:46
 5/11 A kérdező kommentje:
inzulinrezisztenciát is néztek (bár nem terhelésen), és pajzsmirigyműködést is. azzal se volt baj
2015. okt. 19. 19:52
 6/11 A kérdező kommentje:
látom a "megmondók" megint előkerültek 2 percre.. nem azt várom, hogy most valaki az interneten keresztül orvosi diagnózist adjon, csak tanácsot, hogy mit csináljak. értsd: mennyit érdemes még várni türelemmel, vagy talán valami más értékelhető tipp, ötlet, tapasztalat, tanács stb. ennyit erről...
2015. okt. 19. 20:42
 7/11 anonim ***** válasza:
Mit vársz? Nem tudjuk, hogy pl. hány éves vagy, rendszeresek-e a ciklusaid, mióta próbálkoztok....
2015. okt. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én már 2 hét késés után elmentem dokihoz, mert nem jött meg, tesztek negatívak lettek. Én már semmit sem várnék. Engem augusztusban látott utoljára a dokim, de elmentem hozzá 2 hét késés után, mert nálad is simán kialakulhat 1 hónap alatt akár egy ciszta is, ami miatt késhet. De lehet akár méhen kívüli terhesség, ami azért elég veszélyes. Nálam végül nem talált semmit a doki és képzeld, aznap jött meg, mikor mentem a dokihoz, de azért elmentem, nézze meg ultrahangon nincs-e valami baj. Végül semmit sem talált, azt mondta, "műszaki hiba" lehet. Szóval, szerintem ne várj.
2015. okt. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem nem szabályos 28 naposak a ciklusaim,de azt tudom hogy 26-34 nap között mindig megjött. A legutóbbi késésnél a 40-ik napon elmentem dokihoz,mert tudtam (voltak tüneteim),hogy valami nincs rendben. Természetesen a magándokim éppen szabin volt,és szakrendelésre mentem,ahol elmagyarázta a doki,hogy "van ilyen ,hogy kimarad a vérzés",én ebbe nem nyugodtam bele és még aznap kerestem egy magán rendelést ,ahol diagnosztizálták is ,hogy mi a baj,hozzáteszem nem is apróság volt. Sajnos látod még dokik,és diagnózisok között is van különbség,és sajnos mi itt nem tudunk csak valóban tanácsokat adni. Én a helyedben biztosan dokihoz fordulnék. Kívánom,hogy semmi különös ne legyen!
2015. okt. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azért maradjunk annyiban, hogy az Inzulinrezisztenciát CSAK terheléses (min 2 de inkább 3 pontos) cukor-inzulinvizsgálattal tudják megállapítani, tehát akkor nálad ilyen nem történt. Továbba, ha a pm-ed 1-2 közötti tartományba esik, akkor valóban nincs gond, ha efelett van, akkor azért én tovább mennék! 3. 21. napi vérvételi eredményeid vannak? Na, ez lenne egy teljes kivizsgálás, aiből mondjuk kizárható, vagy megállapítható az IR, vagy pm gondok, PCOS. stb. Én nőgyógyász helyett inkább egy endodokival konzultálnék!!!
2015. okt. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!