Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mennyire gyakori, hogy rendsze...

Mennyire gyakori, hogy rendszeres ciklus mellett valaki PCO, IR betegséggel küzd?

Figyelt kérdés
Volt egy vetélésem, és kémiai terhességem ami az 5. héten megszakadt akkor clostit szedtem. Mióta nem szedem megint nincs peteérésem. Vizsgálatok folynak, csak kíváncsi lennék tapsztalatokra.

2016. febr. 3. 14:55
 1/3 Manka68 ***** válasza:
IR-es vagyok, pajzsmirigy alulműködéssel. Óramű pontos ciklussal, peteéréssel. Vetélés, missed ab, sikertelen inszemek és lombikok sora. Sajnos ez a betegség a megtapadást is meg tudja akadályozni, hiába az ovu. Hármas kezelés nélkül alig van esély a sikeres babázásra.
2016. febr. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

És te milyen kezelést kapsz?

Mióta próbálkoztok a babával?

2016. febr. 4. 09:47
 3/3 Manka68 ***** válasza:

Mi 5 évig próbálkoztunk a babával.

Mielőtt kiderült volna az IR, két inszeminációnk volt clostival, tüszőrepesztővel, progeszteron pótlással. Nem sikerültek. Utána spontán baba, vetélés. Ezután mentem endodokihoz, kaptam l-thyroxint a pajzsmirigyemre, és medckformint IR-re, diéta, sport. 3 hónap múlva spontán baba, a 9-ik héten missed ab. A merckformin nem vált be, váltottunk eucreas-ra. Rögtön jobbak lettek az eredményeim.

Ezután sikertelen lombikok sora, közben további kivizsgálások. Mire kiderültek a dolgok, elfogytak a lombik lehetőségek, és még mindig nincs meg minden gond.

Így a babatémát feladtuk.

Most már csak az egészségem miatt tartom a diétát, szedem a pm gyógyszert, és mozgok amennyit tudok. Ciklusom pontos, cisztám sosem volt, peteérésem, ovum van. IR-re már nem szedem a gyógyszert, babához lett volna fontos a tökéletes anyagcsere, most a diéta és a sport elégnek tűnik, de majd megyek kontrollra és a dokim megmondja.

2016. febr. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!