Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Létezik, hogy valakinek...

Létezik, hogy valakinek pontos ciklus mellett nincs peteérés? Lehetnek jelei?

Figyelt kérdés
Talán butaságot kérdezek, de elkezdett érdekelni a téma. 28 naposak a ciklusaim. Pár hónapja még a 12-13. nap környékén tapasztaltam egy minimális tojásfehérje nyákot reggel, ha nagyon figyeltem. Ez már se előző hónapban nem volt, se most. Ma vagyok a 13. ciklusnapomon. Tegnap mintha picit görcsölgetett volna a hasam, de lehet ezt csak bebeszéltem magamnak, nem tudom. Ma reggel egy nagyon kevés híg vizes-fehéres folyásom volt, ez nem igazán utal a peteérésre, ha jól sejtem. Múlt hónapban meg végig száraz is voltam. Illetve tegnap este éreztem ilyen erős szurkálást ott lent. Nem az alhasamban, hanem még annál is lejjebb. Nagyon ritkán szoktam ilyet érezni, borzasztó kellemetlen érzés, nem hasszurka. 1-2 órán át tartott, bele-bele nyilallt. Lehet köze olyasmihez, hogy mondjuk nem tud megrepedni a tüsző vagy el van záródva a petevezetékem? 28. napra mindig megjön, de a menstruációm is elég kevés. 3 nap körülbelül, pedig régebben 5-6 nap volt. Hőmérőzni nem tudok, így arra lennék kíváncsi, jelekből esetleg tudok-e következtetést levonni? Mit gondoltok? 29L
2015. szept. 15. 09:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem rendszeres mensim volt, de ovum nem. PCOS volt az oka. Tele lettem cisztákkal, mert a havonta érő, de meg nem repedő tüszők ott sorakoztak. Hármas kezeléssel egy év alatt jött úgy helyre a dolog, hogy sikerült a baba. Ha úgy érzed, nem vagy jól, egy kontroll nem árt endokrinológián és nőgyógyászaton is.

Amúgy a nyák nem jelent semmit, változó, hogy mikor vna, mikor nincs. Ovutesztet próbáltad már?

2015. szept. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem próbáltam, mert magát a tüszőrepedést már az se érzékeli - ha jól tudom. Vagyis biztos választ nem tud adni. Esetleg ha ma vennék egyet, abból következtethetnék valamire?
2015. szept. 15. 09:59
 3/3 anonim ***** válasza:

Hőgörbe viszont biztos választ ad. Sajnos a rendszeres ciklus nem garancia semmire.

Viszont egyáltalán nincs mindenkinek ovukor nyákja és az is normális, ha néha van, néha nincs. Nem törvényszerű. Sőt.. ha ritkán egy-egy hónapban a peteérés is elmarad, még az sem baj. Ha baj van az ovuval, akkor sosincs.

2015. szept. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!