Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Volt akinél csak a (kissé)...

Volt akinél csak a (kissé) emelkedett TSH volt a probléma?

Figyelt kérdés

A TSH-val kapcsolatban nagy az egyet nem értés. Van aki szerint csak 2 alatt jó, más akár 4-es értékkel is teherbe esik. Én most olyanok tapasztalatait véleményeit várom, akiknek emelkedett volt a TSH, (de azért még a labor 4,4-es értékén belül volt), kaptak rá kezelést, és ez megoldotta a teherbe esést.


Több, mint egy éve nem esem teherbe. Folynak a kivizsgálások, egyelőre csak a TSH-val kapcsolatban találtak problémát, de nem olyan magas eltérést (3,3). Jó lenne olyanokról olvasni, akik szintén hasonló cipőben jártak, aztán kezelés után terhesek lettek! :)



2016. febr. 23. 08:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez az egyet nem értés abból ered, hogy az endokrinológus belgyógyász, ha úgy tetszik, "hormonológus", a nőgyógyász meg a háziorvos pedig nem az, így másként látják a dolgokat. Bár, az én háziorvosom pont belgyógyász szakorvos.


Nekem emelkedett volt a TSH-m endokrinológus szemmel (3,6), a nőgyógyász szerint ez még rendben volt.


Azt ugye nehéz bebizonyítani, hogy "csak" a tsh a gond, nyilván kivizsgálásokat meg kell csinálni, de a véletlen még mindig ott lehet okként, sajnos. Vagy, gondolj bele, 15 éve azt se tudták, mi az az IR, és lombikoztak, ma meg már egy kis tabletta és kész. A tudomány nem tud mindent még mindig.


Nekem a kivizsgálásokon magas tsh, éppen oké homa-index, d-vitamin hiány, és brutális trombózishajlam derült ki.


Ezekre mind szedtem gyógyszert (nekem vetélésem volt, de ugyanolyan meddőségi kivizsgálást csináltattunk), 2 hónap múlva új baba fogant, akivel az első 12 hétben szedtem Merckforminból napi 2X1/2-et, Letroxból (TSH-ra) heti 4X1/2-et (ez annyira levitte, hogy abba kellett hagynom a 3. trimeszterre, mert a heti egy is lenn tartotta).


A véralvadásra meg napi egy Aspirint és egy szurit kapok még mindig. És a D-vitamin is maradt.


Sok sikert kívánok!!


37hkm

2016. febr. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
én csak reménykedem. 2,8-3,8 között mozgó tsh-ra kaptam hormont 4 hónapja. még nem oldotta meg a dolgot, de remélem, nem kell már sokat várni.
2016. febr. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2 alatt jó.

Én 4.9 el elvetéltem.

1 hónap alatt beállt a letroxxal.

2016. febr. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Szívesen olvasok még mások tapasztalatairól is!
2016. febr. 24. 08:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!