Pesten hol találok olyan helyet, ahol ingyen elvégeznek minden vizsgálatot, ami teherbeesési problémák esetén szükséges?

Figyelt kérdés

1 éve nem szedem a tablettát, de még nem estem teherbe. Nem görcsöltünk rá a témára, akkor szexeltünk, mikor épp ránk jött (pontosabban mikor épp nem dolgozott a párom másnap reggelig..:)), így még nem sokszor csíptük el a peteérésemet (van egy appom, amibe vezetek ilyesmiket), de gondolom, csak be kellett volna már csúsznia. Attól tartok, van valami bajom, ami miatt nem jön össze, pl. PCOS (vannak ráutaló tünetek), ezért szeretnék alapos kivizsgálást, de ahogy néztem, fizetősben az olyan 100.000-körül lenne, ha tényleg mindent megnéznének, ami ezzel kapcsolatos, márpedig nem azért fizetek adót.. Kell legyen egy hely, ahol ingyen csinálnak hüvelyi UH-t, rákszűrést, teljes vérképet stb...

Vidéki SZTK-ról rossz tapasztalataim vannak, elhajtják az embert azzal, hogy "még fiatal ahhoz, hogy bármi baja legyen". (29 vagyok, de pár éve még nem voltak hajlandóak egy sima, "tapogatós" emlővizsgálatot csinálni)



2016. ápr. 7. 10:25
 1/4 anonim ***** válasza:

A peteérés egyébként fontos, hogy eltalálja az ember, nem feltétlen csúszik be a gyerek csak úgy, nem peteéréskor.


Amúgy sokkal több lenne, mint 100.000 sajnos fizetősen, viszont gyorsabb és hatékonyabb nyilván. Egyébként jól írtad, a tb adó és nem járulék, vagyis nem kapsz érte semmit szinte...(én tudom, mindent magánban csináltattunk annak idején)


Amit ajánlanék, a háziorvosoddal utaltasd be magad vérvételekre, nem mindre tud beutalni, de pl. vérkép, tsh beutalásra jogosult, és egy kórházi endokrinológushoz, és ő majd küld téged további vizsgálatokra. Meg más dokikhoz, pl. genetikushoz, ha a férjedet is meg akarjátok nézetni.


Csak az van, hogy pl. itt Bp-en 1 hónap után jutottam be annak idején endokrinológushoz, aztán azt mondta, hogy fél év a kivizsgálás legalább, mert hetekig érkezik meg pl. egy véralvadási eredmény, magánban ez aznap-három nap.


Magánban, ha minden nap vetetsz vért (tegyük fel ezt az extrém esetet), akkor egy hónap, mert van, amit a ciklusnapjaid egy bizonyos részében kell megnézni, aztán egy endodoki meg egy hematológus konzultáció és vége. De megértem, hogy nem akarsz rá pénzt szánni, szóval akkor a fenti út járható, amit írtam.

2016. ápr. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ingyen csak az sztk van.
2016. ápr. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sima sztk-bol küldött a doki vizsgálatokra annak idején. Egyszer voltam nála Mielőtt mentem, hogy egy eve nem jön a baba. Rögtön komolyan vette. Adott beutalót es elérhetőséget fizetosre is. Kertem időpontot... Nos a tbre 3honapot vártunk igaz ingyen volt, a masik 3heten belül fogadott. Sajnos be kellett látni, hogy bizony lesz amit jobb kifizetni. De ha nem tudod, akkor kezdj bele, mert rohan az idő! Es ilyet,hogy nem vesz komolyan egy orvos! Hát keress másikat! Engem nem tudnának elhajtani sehonnan!
2016. ápr. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A 3as vagyok...

Nézd [link]

2016. ápr. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!