Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hogy hozzam fel a donorsperma...

Hogy hozzam fel a donorsperma lehetőségét?

Figyelt kérdés
Sajnos kiderült hogy a férjem teljesen steril. :( összetörtünk mind a ketten hisz az lett volna mibdenünk ha vagy egy nagy családunk. :( Ez csak 2 hete derült ki de azóta azon gondolkodunk hogy hogyan tovább, mi értelme lesz így az életnek.Viszont bennem már napokkal ezelőtt felvetődött a kérdés hogy mi lenne ha donor spermával lenne babánk? Ha ebben a helyzetben lennétek ti hogyan kérdeznétek rá a férjetektől? Ő 40 én 30
2016. ápr. 29. 16:38
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
49%
Buta hozzáállásnak tartom,hogy "van -e értelme így az életnek. A válasz IGEN!!!! IGEN!!! Mindenképp van értelme. Van megoldás. Egyrészt ketten is lehet élni,hozzáállás kérdése. Másrászt van donor,mint ahogy írtad. Harmadrészt,lehet kihozni gyermeket,akár 1 hónapos kortól,és nevelhetitek. Sajátként,nem mint nevelőszülők,hanem névre véve stb. Viszont az a kérdés,szeretitek-e egymást maximálisan.. Mert az együttmaradást nem veszélyeztetheti egy steril férfi,vagy nő...
2016. ápr. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
51%

Én sehogy nem hoznám fel. Nekem tőle kellett gyerek, nem csak egy gyerek kellett. És ő is így van vele. Nem gyereket akart, hanem az én gyerekemet, a közös gyerekünket. Biztos, hogy nem ment volna ebbe bele (de én se).


Te neked kell ismerned a férjedet, hogy neki mi a fontosabb.

2016. ápr. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
48%

Nincs jó ideje donor itthon.

Egyébként Te nem tőle szerettél volna gyereket? Gondolod, hogy más gyerekét szeretné nevelni? Biopszia volt már, vagy nem is lehet?

2016. ápr. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
25%
És megint egy kérdés arról, hogy csak és kizárólag a csecsemő a jó, eszetekbe se jut, hogy örökbe fogadjatok egy - adott esetben - nagyobbacska gyereket. Ez annyira szomorú :(
2016. ápr. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
69%
Utolsó..elsősorban mindenki saját gyereket szeretne..még akkor is ha csak félig saját gyerek. Nem értem ezen mi annyira meglepő.
2016. ápr. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
A biopszia sem lehetséges. :( az örökbefogadási tortúra minimum 2 év de eltarthat 5 évig is és 10 hónapis kortól adnak örökbe. :( de, igenis tőle szerettem volna ha ha sajnos ez nem kivitelezhető az nem azt jelenti hogy gyerek nélkül kell maradnunk. Mellesleg az örökbefogadott sem tőle lenne így azt sem fogadná el?
2016. ápr. 29. 17:36
 7/26 anonim ***** válasza:
65%

Egyszerűen csak hozd fel neki.. Mi megbeszéltünk a párommal minden fontos kérdést még a 2. 3. randin. Közte azt is, hogy szeretnénk-e házasságot, mik az elképzeléseink, és a gyerektémát is. Szeretnénk-e egyáltalán, és mi történik ha nem lehet saját. Ha egyáltalán nem lehetne saját, akkor örökbefogadás. Ez nem kérdés. Mindenképpen szeretnénk gyereket és ha nem megy másként, akkor örökbefogadás. Ami azt illeti, ezt a párom hozta fel. (Ő a férfi.)


Szóval egyszerűen csak mondd el, hogy te szeretnél vele ugyanúgy gyereket nevelni és mondd el, hogy mik a lehetőségek, amikről tudsz.

Viszont adnék még neki egy kis időt. Néhány hetet, hogy kicsit feldolgozhassa ezt magában. Ne támadd még le.

2016. ápr. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
46%

Mi átbeszéltük ennek lehetőségét, még mielőtt belevágtunk a babaprojektbe. Mi az örökbefogadást választottuk volna.

Nekünk összejött, de két baráti házaspár most ebben a cipőben van.

Újszülöttet is örökbe lehet fogadni, nem tudom honnan veszed ezt a 10 hónapot.

Alapítványok tömege foglalkozik ezzel. El kell végezni tanfolyamokat, megnézik a lakókörnyezet alkalmasságát, aztán ha minden készen áll, várólistára kerültök.

Ha esetleg félromát is fogadnátok, akkor nagyon hamar lehet babát kapni.


Én a magam részéről biztos nem akarnám egy "idegen férfi" gyerekét kihordani, az örökbefogadás szerintem teljesen más, ott egyik szülő sem lesz vér szerinti.

2016. ápr. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
29%
Ez nagyon nehéz helyzet. Nem várhatja el Tőled szerintem, hogy lemondj a terhesség, szülés, szoptatás öröméről. Számomra ez látszik az egyetlen olyan dolognak, amit semmiképp nem tudnék kihagyni. Ha Neked is ilyen fontos, szerintem említsd meg. Lehet hogy a válás lehetőségét is felajánlja és akkor azt is mérlegelheted.
2016. ápr. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
28%

3as vagyok.

De az örökbefogadottat nem te szülöd mástól, persze ezt is nehéz elfogadni. Nem tudom miért kell lepontozni. Aki pontoz tudja egyáltalán miről van itt szó?

Párom azoospermiás így én tudom. Nekünk szerencsére végül biopsziával sikerült de csak egy. Persze ezért is hálásak vagyunk. 9 lombikon voltam.

2016. ápr. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!