Honnan tudhatom ha nincs peteérésem?

Figyelt kérdés

Eddig nem is gondoltam ilyenre, mert két egészséges gyerekem van, illetve az elmúlt évben kétszer is teherbe estem, de sajnos nem maradt meg, a 8. héten elhalt mindkét terhesség. :(

Eddig egy-két hónapon belül teherbe estem.


Most már február óta próbálkozunk, legutóbb pont a 14. napon voltam dokinál, aki megvizsgált ultrahanggal is. Ő mondta, hogy vagy már volt peteérésem, vagy ebben a hónapban nem is lesz.

Mivel elég hamar megjött (25. nap) gondoltam, előbb volt peteérésem, bár gyanús, hogy semmilyen jelet nem éreztem, nem volt tojásfehérjés nyák se, se semmi.

A hőm felment a ciklus második felében, úgy ahogy szokott.


De csak nem hagy nyugodni a kisördög, hogy mi van, ha nincs peteérésem?! (Megbolondultak most a hormonjaim rendesen a vetélés után...)

Honnan lehet ezt tudni?! Eddig betonbiztosan éreztem a peteérést, meg volt nyálkázás is előtte.

A hőmérőzés nálam elég rapszodikus, mert három szakban dolgozok, aludni is mindig máskor sikerül, nem hogy felkelni, és egy napon belül is 1 fok eltérés előfordul.


LH tesztre gondoltam, de azt most csak fizetéskor tudok venni, és (elvileg) addigra túl leszek a peteérésen, tehát ebben a hónapban már felesleges.


Van valami módszer erre?


A dokinak hogy vezessem fel? Csak mondjam, hogy szeretném tudni, van-e egyáltalán peteérésem? Ő hogy tudja kivizsgálni?

Jelenleg nincs saját orvosom (külföldre ment), új még nincs, az "sztk-s" rendelésre járok, ha bármi gond van.


Egyáltalán lehetséges ilyen gond, ha amúgy meg eddig gyorsan teherbe estem? Kialakulhat ilyen ennyire hirtelen?



2016. máj. 31. 10:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Minden nőnél van egy-két ciklus évente, amikor nincs ovu. Lehet ez nálad pont most volt. Ha egy év alatt se sikerül, akkor aggódj ilyeneken. De az ovuteszt jó ötlet.
2016. máj. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az LH-teszt ebben az esetben szerintem felesleges. Ha pozitív, akkor 36 órán belül megrepedHET a tüsző, de semmit nem garantál. A hőmérőzés jó módszer, ha nem vagy beteg és pontosan tudod mérni. Amúgy meg egy 3. és egy (21. illetve ilyen rövid vérzésnél kb. a) 18. napi vérvétel megmutatja a progeszteronszinted, az tuti ;)

Sok sikert!

2016. jún. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!