Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Laparoszkópiás műtét petevezet...

Laparoszkópiás műtét petevezető elzáródás orvoslására? Mesélnétek, mert nem merem megcsináltatni?

Figyelt kérdés
A bal oldali el van záródva és senki sem ajánlotta fel, hogy laparral lehet orvosolni csak olvastam. A meddőségin sem mondták. De félek is tőle nagyon, hogy arra kelek fel, hogy kivették a petevezetőm vagy az egész petefészkem vagy ilyesmi.
2016. júl. 13. 20:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is el van záródva az egyik, laparoszkópia során diagnosztizálták, de különösebben nem kezdtek vele semmit.

Inszeminációt, majd lombikot javasoltak- eddig sajnos eredménytelen volt mindegyik.

Hallottam én is olyanról, hogy az elzáródott petevezeték gócként lehet jelen, ezért, ha nem sikerül megnyitni, akkor ki szokták venni, az amúgy is funkcióját vesztett petevezetéket.

A sok sikertelenség miatt nekem is megfordult a fejemben, hogy bevállalom a műtétet- hátha ezzel kiiktatjuk az akadályt...

2016. júl. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem 2011-benz akarták kivenni mind két petevezetőmet mert nem volt átjárhato egyik sem. Meg is műtöttek, de nem vették ki mert se begyulladva, se folyadék nem volt benne. Így elkezdhették volna a lombikot, de nem mentünk lombikra mert a következő hónapban terhes lettem spontán. Azóta próbálkozunk a kistesóval de eddig semmi.
2016. júl. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálam ugyanaz a helyzet, mint a kérdezőnél. A bal el van záródva, ott gyönyörű tüszők vannak, viszont a jobb oldalon, ami átjárható, nincs peteérés. Olvastam én is, h laparoszkóppal tudnak segíteni, szabaddá teszik. Viszont az orvosom nem ajánlotta fel, a hsg után... mikor kérdeztem h meg lehet e szüntetni az elzáródást, azt mondta h lehet, de akkor nagyon megnő a méhen kívüli terhesség esélye. Szerintem erre az eljárásra gondolt, csak nem mondta. Valószinüleg ezért nem is ajánlotta... 3 napja voltam nála, closti miatt nézett meg, de az sem segített a jobb oldalon semmi, a "rossz oldalon" meg kapásból lett 4 tüszőm is. Meddőségi klinika. Ez a javaslata :(
2016. aug. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!