PCOS + IR 3-as kezelés. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Már több mint 3 éve próbálkozunk. PCOS + IR-em van, érdemben még csak harmadik hónapja kezelem (dokik bele vágtak inkább a közepébe, minthogy ezt kezeltük volna először).Merckfomint kezdtem el inofoliccal, de az első doboz után váltottam inofolic helyett premensre és trimeszter 1 terhesvitaminra. Diétát viszont úgy csinálom, hogy nem éppen 160 g és nem is napi 5-6x. Szinte ugyanúgy étkezem csak nem eszem cukrot és fehér liszet stb. Mozgás pedig nem igazán van, néha szoktam biciklizni. Mindezt a munkám miatt nem tudom betartani. Szerintetek így van-e ennek értelme, várjak-e a csodára vagy ne húzzam az időd és menjek lombikra?

Segítsetek! Köszönöm a válaszokat!



2016. júl. 17. 20:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha az IR nincs kezelve akkor hiába a lombik.Vagy nem sikerül vagy elmegy a baba.
2016. júl. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Kezeletlen IR esetén nagyon magas a vetélési arány. Óva intelek tőle!


A diétát nem nagyjából kell csinálni, hanem komolyan.

Ahogy az inofolic sem helyettesíthető terhesvitaminnal.

Ha drágállod, akkor mio-inozitollal és folsavval tudod kiváltani, de semmiképp sem vitaminnal.

A mozgás pedig fontos,heti 4 alkalommal, min. 40 perc aerob típusú mozgás, pulzuskontrollal.


Őszintén? A kezelés 3-as pilléren nyugszik:

1. diéta: sehogy sem csinálod

2. mozgás: sehogy sem csinálod

3. gyógyszeres kezelés: szo-szo

(4. lelki pillér: szóba sem hoztad)


Ha egy szék 4 lábából egy úgy ahogy áll, kettőt elfelezek, a negyediket meg ki is szedem, akkor hogyan állna meg?


Először csináld ezt rendesen, mert megéri! 2 gyerek után tudom. Megéri! Átmentem ezen, de vedd először komolyan, és ha egy év kezelés után sem megy, akkor el lehet gondolkodni a továbbiakon. De csak akkor, ha addig normálisan csináltad.

2016. júl. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Gonosz lesz, de kikívánkozik: kifogás mindig volt és mindig lesz. Be lehet tartani. Csak akarni kell és meg lehet oldani, ebben biztos lehetsz. Ez döntés kérdése. Kell baba, vagy sem? Én ezt a kérdést tettem fel magamnak. És a válasz az volt, hogy kell. Akkor ennyi. Keltem 5kor, futni mentem, heti 4x, dobozoltam a kaját késő este, hogy másnap csak enni kelljen. Ha én mentőautón dolgozva zsebből be tudtam vágni a kaját, sutyiban, mert tudom, mi a tét, egészen biztos vagyok benne, hogy neked is menni fog! Akard nagyon és tegyél érte!


Még valami: arról nem beszélve, hogy ez nem csak a baba miatt fontos, hanem az életminőséged miatt is. Most csak a babára gondolsz, de ha nem kezeled az IR-t, akkor nemsokára a cukorbetegségre is gondolhatsz, mert magától romlani fog. Speciel én nem szeretnék negyven évesen cukorbeteg lenni és akár tíz-húsz évvel korábban meghalni, mert most nem szántam rá az időt és energiát.

2016. júl. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kezeletlenül ne mennj lombikra. Felesleges és életveszélyes. Én nem tudtam, hogy az vagy. Majdnem belehaltam a lombikba. 2 hétig küzdöttek az életemért.
2016. júl. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%
Nekem 4 hónap inofolic + merckformin (1000 mg) + szigorú diéta tankönyvi értékeket hozott, és most minden rendben. A mozgást én sem tudtam rendszeresen beiktatni, de vékony vagyok, és a munkám napi 8 óra mozgással jár, nem csak egy irodában ülök. Nekem ez bevált, ami a számokat illeti- baba még nincs, de talán így már jobbak az esélyeink. Kitartóan és következetesen kell csinálni!
2016. júl. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a gyors válaszokat!

Komolyan most már úgy össze vagyok zavarodva, hogy semmit sem értek. És már nem tudom mit csináljak, vagyis azt nem tudom, hogy milyen gyógyszereket szedjek. Akkor elég lenne a mercformin + inofolic a mozgás és a diéta mellé?

2016. júl. 18. 20:30
 7/9 A kérdező kommentje:

2-es válaszoló, a lelki pillérem úgy gondolom nagyon jó állapotban van:)

Hiába több mint 3 éve próbálkozunk, nem vagyok rá görcsölve. Volt idő, mikor nagyon meg viselt mikor megjött, meg sokat sírtam, de már most úgy vagyok vele, hogy jön, amikor jönnie kell, addig megteszek érte mindent és nagyon örülnék, ha már jönne, de nem vagyok rá feszülve és a párom sem hál' istennek

2016. júl. 18. 20:35
 8/9 anonim ***** válasza:
4 ev probalkozas utan kiderult, hogy IR-es es PCOS-es vagyok. Azonnal elkezdtem a dietat+meforalt. Sportoltam is, de csak heti 3-szor. Elso honapban pontosan 28 napra megjott, 2.-ban nem. Nagyon elkeseredtem, gondoltam feladom az egeszet es elfogadom a sorsom. A parom unszolasara teszteltem es pozitiv lett. Tartsd be a dietat rendesen! Egyel napi 5szor es ha kell utovacsizz! Edd meg a 16g CH-t! :)
2016. júl. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Katidkovacs159 válasza:
A legtöbbet már elmondták, hogy mire kellene nagyon figyelned, én csak annyit teszek most hozzá, hogy az infolic most akciós, nem kell kiváltanod semmivel (amúgy sem ajánlanám a kiváltását), főleg nem terhesvitaminnal!! vásárolj be belőle, állj neki a többi pillérnek és meglesz az eredménye! hajrá :)
2016. júl. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!