Van egy autista fiam, a férjem szeretne másik gyereket, ti vállalnátok?

Figyelt kérdés
Értem, hogy miért mondja, de félek is.
2016. júl. 17. 23:06
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
nem tudom, nincs garancia arra,hogy a kisteso egeszseges lesz, de arra se, hogy nem lesz o is autista. de fura, hogy igy ragozol, hogy fiAM, es hogy a ferjem szeretne masikat. ha te nem szeretnel masik gyereket, annak a felelem az oka?
2016. júl. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt neked kell tudni,mi a tűrés határod. Először vegyük azt,hogy a második gyümölcs makk egészséges lenne. Oda tudnál rá is figyelni 100%-osan? A testvéreknél kicsi korban nagy a féltékenység,sérülhet a gyermek ha azt látja,hogy anyuci szinte csak a tesóval foglalkozik. Hosszú éveken át kell olyan teljesítményt nyújtanod szülőként,amire nem mindenki képes.Te képes vagy rá? Akarod is?. Másodrészben,ha nem lenne ő sem egészséges,kettővel boldogulnál anélkül,hogy tönkre menj? Mert,igen a gyerek az első,de ne felejtsd el,hogy te magad is fontos vagy! Ne áldozd fel magad másért,csak ha téged is boldoggá tesz! Tudod,néha muszáj önzőnek lenni.
2016. júl. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ismerek egy 5 gyerekes családot.

A legidősebb gyerek az autista, igaz már a harmadik útban volt, amikor kiderült róla biztosan, de utána is még vállaltak kettőt, kicsit később időben, a többiek mind egészségesek, mint ahogy a családban sem tudni más autistáról.


Ugyanakkor egy másik "hasonló" (igaz nem magyar) ismerősöm is van. Neki született egy autista gyereke, majd két egészséges. Akartak egy negyediket, és jöttek az ikrek. Így van három nem beszélő autista a családban.

Itt már mindenki felnőtt, vagyis a "gyerekek" is 45-50 között vannak, az anya 70-80 között.

Ő igyekszik terjeszteni egy autistákkal jól használható kommunikációs módszert, egy konferencián tolmácsolhattam neki, nagyon érdekes volt és megérintett, bár én személy szerint semmilyen módon nem vagyok érintett.


Összességében azt gondolom, hogy esély van rá, de teljesen kiszámíthatatlan.

Akkor vágjatok bele, ha el tudod képzelni, hogy még egy gyerekkel érintett lehetsz. (Fontos a feltételes mód!)

2016. júl. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Még egy gondolatom van, az autizmustól függetlenül.

Nekünk három gyerekünk volt, és szerettünk volna negyediket, de úgy éreztük, hogy nem bírnánk energiával. Eltelt egy év, és akkor úgy éreztük, most már bírnánk.

Szóval talán ez is számít, hogy mikor érzel magadban elég energiát, hiszen terhesen mégis fárasztóbb ugyanazon dolgok ellátása stb.

És ez nem feltétlenül függ attól, hogy nyilván egy beteg gyerekkel több a feladat, és mindig több is marad, de lehet, hogy eljutsz energiaszinten oda, hogy vállalható lesz, akár csak egy év is sokat számít (nem tudom, mennyi idős a nagyobb, és a meglévő gyerek autizmusának spektruma sem mindegy ebből a szempontból...)

2016. júl. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igazatok van, a gyerek közös.

6 éves, enyhe fokú az autizmus, de sokszor kikészít minket.

Igen, erősen félek, hogy a másik gyerek is autista lenne, esetleg még ennél is jobban, azt már tuti nem bírnám ki. A családban nincs senki más, aki autista lenne.

Úgy tudom több feltételezés is van, hogy miért lesz valaki autista, és az öröklés is csak egy ezek közül.

2016. júl. 18. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!