Inszemináció vagy lombik?

Figyelt kérdés
31 éves vagyok, tavaly volt az első inszeminációm, 2 év sikertelen próbálkozás után. Elvileg a páromnál és nálam is minden rendben. Sikeres is volt az inszemináció, csak sajnos méhen kívüli lett, melynek eredménye az lett, hogy ki kellett venni a jobb petevezetőmet. 1 évvel vagyok a műtét után...újra belevágnánk, de nem tudom, hogy inszemináció vagy lombik? Az orvosom mondta, hogy beutal s Kaáliba, ha félek egy újabb inszeminációtól a fentiek ismeretében. A párom bizonytalan...félt, hogy mi van, ha újra méhen kívüli lesz. De jobb lenne-e a lombik? Jajjj, ha valaki volt hasonló helyzetben, vagy bárki, aki tanácsot tud adni, írjon légyszi!
2016. aug. 23. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:

A lombikkal is lehet méhen kívüli!

Ha nem indokolja semmi a lombikot akkor én a helyetekben megpróbálnám még az inszement :)

2016. aug. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az előző hozzászóló is írta méhen kívüli lombiknál is lehet. Az inszemet választanám mert kevésbbé terheli a szervezetet.
2016. aug. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lombikos vagyok. Én is az inszemet választanám a helyedben. Lombiknál kb. ugyanannyi az esélye a méhenkívülinek, mint inszemnél. Az inszem sokkal kevésbé megterhelő; mind testileg, mind lelkileg. Ha nem sikerül(nek), akkor még mindig mehetsz lombikra.
2016. aug. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Az a baj, hogy rettegek egy újabb méhen kívüli terhességtől...de sajnos semmi garancia nincs arra, hogy elkerülje az ember.
2016. aug. 24. 10:40
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem azt a részét nézd, hogy maga a megtermékenyülés nagyon jól sikerült, tehát létre tudtok hozni egy új életet. Sajnos szerencsétlenül alakult, hogy nem jó helyen tapadt meg, de ez egy spontán vagy lombikos terhességnél is ugyanúgy fennáll. Annyira ritkán hallok sikeres inszemet, nektek pedig bizonyítottan segít, szóval én a helyedben mindenképp azt próbálnám meg újra. A lombik sokkal megterhelőbb a szervezetednek és a pénztárcádnak is. Nálatok felesleges lenne, nem is biztos, hogy megcsinálná TB terhére az orvos, nem indokolt. Kaáliban is csak úgy végzik el államira a lombikot, ha előtte volt 4-6 sikertelen inszem (kivéve, ha olyan jellegű a pár gondja, hogy inszem bizonyítottan esélytelen).
2016. szept. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!