A Clostyt mikor szokták felirni, javasolhatom az orvosnak?

Figyelt kérdés
PCO-s vagyok, 2 hónapja szedek Meckformin XR-t is bromo mellé, egyszer már vetéltem, azóa 8 hónap telt el, el vagyok keseredve, nem tudom még mit kéne csinálnunk....sokan irják ezt a clostyt de pontosan ezt mikor irja fel a doki? Nem akarok egy évet várni, 2 évet vártunk a teherbeesésre mikor elment a baba

2016. szept. 2. 15:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha mèg csak 2 hónapja szeded ne akarj clostyr. Először rakd rendbe a hormonjaid. Az első 3 hónapban még a próbàlkozást is tiltani szokták. A diétát szigorúan tartod? Sport?
2016. szept. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen! Egyszer ettem amit nem kellett volna es nagyon rosszul lettem uh betartom;)53 kg vok uh fogyni nem kell szerencsere.de olyan bizonytalan ez a varakozas...el vagyunk keseredve;(az endokrinologus azt mondta h összejon 2 honap alatt.most azt mondta 3 honap mulva menjek vissza...a mensim mutet pta fekete arra meg nem mond se a nodoki se az endrokinologus semmit csak h hormonproblema.dehat azert szedem a bogyokat!
2016. szept. 2. 16:48
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

De a hormonok miatt vacak a mensid. A hormonjaid pedig az inzulinrezisztenciától. A 3as kezelésnek 3-12 hónap amíg hat. Ha mindent szigorúan betartassz és nem jön. 1 év múlva esetleg lehet clostyn gondolkodni.

Egyébkènt a vékony iresek sokkal nehezebben rendeződnek. Hány g ch diétán vagy?Dietetikus állította össze?

2016. szept. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem mert nagyon enyhe IRem van, azt mondta a doki hogy nem kell annyira szigoruan dietazni csak ne egyek lisztet, tesztat, csokit, cukrot es rizst de ezeket mar 2 eve csinalom miota kiderult a pco, azert jott ossze a baba, azert mentem vissza endokrinologushoz mert a mutet ota fekete a mensim!es akkor kaptam a merckformint
2016. szept. 2. 18:53
 5/14 A kérdező kommentje:
Kihagytam a krumplit;)
2016. szept. 2. 18:55
 6/14 anonim ***** válasza:

a dokid hülyeséget beszélt.a pco-t az IR okozza,és lehet lazulgani a diétával,meg a sporttal,csak épp gyereknem lesz belőle.

nekem pco-m sincs,csak IR-em,mégis 8 hónap SZIGORÚ diéta,gyógyszer és sport kombó kellett ahhoz,hogy teherbe essek.

a te érdeked,hogy normálisan tartsd a diétádat,nem az orvos akar gyereket,persze,hogy marha laza.

2016. szept. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem felírták a Merckformin xr-t 2010-ben, vártunk, nem javultam, és eléggé becisztásodtam, baba nem jött, úgyhogy volt egy műtétem, lapar. hyszteroszkópia, petevető átjárhatóségi, akkor látták, hogy eléggé odavan a petefészkem, így megégette az egyiket a doki (drilling???) és utána emelt a metformin adagomon, 6 hét után az én javaslatomra írt Closty-t, és még így is 3 Closty-s hónapom volt: 1 hó szeded, 1 hó szünet, ezt így szokták 3 alkalommal egyszerre max., és a baba a harmadik ilyen végén jött csak. Közben fogytam 10 kilót, egyre keményebb diéta, mert egyre jobban értettem hozzá, és már mindennap mozogtam. Aztán a második baba előtt még kértem Closyt-t, az azonnal, maikor akartuk összejött, de met-et akkor is, azt mindig is szedtem, és képzeld, a harmadik baba meg már védekezés mellett csúszott be, bár én cukrot nem eszem, mozgok sokat a kölykökkel, hivatalos diétát nem tartok, de tényleg nem eszem cukrosat, meg három óránként eszem. Szóval jó lesz az, csak kell a mesterhármas: diéta, mozgás, megformin, szigorúan...ja, még annyi, hogy alapból vékony PCO-s voltam.
2016. szept. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, 2010 nyarán írták fel először a metet, és 2012 januárban fogant meg az első gyerek. Összegezve. A Closty-t 2011 nyarán kezdtem el.
2016. szept. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Katidkovacs159 válasza:
Inofolicot kérdezted tőle? PCOS, IRnél babaprojekten szuper :)
2016. szept. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nem, az micsoda? Amugy aki irta h szigoruan kell a dietat tartani; leirtam hogy 2 eve nyomom es azzal lettem terhes gyogyszer nelkul uh szerintem jol csinalom;) csak a baba megtartasahoz nem volt eleg;(

Remelem a gyogyszerrel sikerul h meg is maradjon majd, az hogy nem jon ossze, szerintem a mutet miatt van, a hőm sem olyan mutet ota mint szomott, a 29 napos ciklus is 8 honap utan allt be, sajnos gondolom vkinek ennyire bekavar de en mar nem tudok varni, meg fogom kerni h 3 honapot meg igy lenyomunk de utana legyen vmi!

2016. szept. 3. 20:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!