Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Miért csak 1 év sikertelen...

Miért csak 1 év sikertelen próbálkozás után lehet menni kivizsgálásra? Az orvosnak bármint lehet mondani mert úgy se tudja hogy mióta próbálkoznak, nem?

Figyelt kérdés
Olvasom itt sok kérdésben, hogy 1 év sikertelen próbálkozásig szóba sem állnak az orvosok ez ügyben. Meg írják sokan hogy volt már egy vetélésük, a baba nem jön azóta, de biztos hogy nem várnak egy évet vagyis nem akarnak. Ezzel, azt akarom mondani hogy az orvos úgy se tudja hogy mióta próbálkoznak, bármint lehet mondani nem? Lehet valaki fél évig próbálkozik, nem jön, elmegy dokihoz és azt mondja hogy már 1 éve próbálkoznak. Szerintetek van ilyen?
2013. okt. 13. 17:49
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
Biztos van ilyen, de nem értem őket. Mitől olyan sürgős? Aki nem bír egy évet várni a gyerekére, annak minek? Majd később is ez lesz? Nem bírja kivárni a 9 hónapot, és a 7. hónapban már bábakoktélozik, mert ő már annyira, de annyira várja? Aztán tönkreteszi a gyerek egész életét azzal, hogy elvárásai vannak? Minél előbb üljön, másszon, járjon...
2013. okt. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
36%
Azt mondasz az orvosnak amit szeretnél, de szerintem nem szép dolog hazudni, és fölöslegesen kitenni magadat és a párodat olyan vizsgálatoknak és kezeléseknek amire nem is lenne szükséged. Orvoshoz azért megy az ember mert "beteg" mert segítségre van szüksége, és nem azért mert türelmetlen és képtelen 6-12 hónapot várni egy babára. Annál inkább nem fog jönni a baba minél inkább akarod, a korai vizsgálatokkal csak még inkább rástresszelsz a babára és csak azért sem fog jönni a baba, bármit is csináltok. Arról nem is beszélve, hogy csak az ismerősi körömben 4 olyan pár van akiknek "nem lehet" gyerekük vagy csak nagyon nehezen lehet gyerekük, mind a 4 párnak 1-4 hónapon belül természetes úton jött a babájuk. Olyan is volt aki az elsőt elvesztette, de a második is hamar jött. Szóval hiába mész kivizsgálásra lehet hogy nem találnak semmit még sem jön a baba, vagy elmész kivizsgálásra közlik veled, hogy úgy sem lehet gyereked még is jön hamar a baba. 6 hónap simán belefér, ha annyi idő alatt jön a baba az abszolút természetes és normális, nem is kell ezt siettetni.
2013. okt. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, szerencsére nem rólam van szó, mert mi még csak a 2. próbálkozós hónapnál tartunk.

Ez a kérdés arról jutott eszembe hogy az előbb egy olyan kérdésben olvasgattam ( http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb.. ) ahol írják, hogy nem várnak 1 évet, mert már volt egy vetélés meg ilyenek. Ezért gondoltam azt hogy az ember igazából azt mond amit akar az orvosnak arról hogy mióta is próbálkoznak.

2013. okt. 13. 18:06
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

Most lehet off-ot kapok, de leírom a történtem pár mondatban.


6 hónap sikertelen próbálkozás után mentem el orvoshoz. Az első szóba sem állt velem, a 2. felírt peteérés segítőt, úgy hogy meg sem vizsgált. A 3. is peteérés segítőt írt fel, amitől lett egy pozitív tesztem, majd megjött a menszeszem a 6. héten. A negyedik orvos elküldött hormonvizsgálatra (ekkor már a 10 hóapnál tartottunk próbálkozás terén) A hormonvizsgálaton kiderült, hogy a prolaktin szintem nem jó. Két hónap alatt sikerült annyira helyrehozni hogy terhes lettem. Ekkor már 1 évet próbálkoztunk.


A kérdésem az első két hozzászólótól, hogy miért kellett volna nekem kizárólag 1 év sikertelenség után orovoshoz mennem, hogy egy pici hibát is a 4 . doki orovosoljon és úgy már 2 évet vártam volna a kisfiamra?


És simán elmennék dokihoz a vetélés utáni 4. hónapban és kérnék egy hormonvizsgálatot.

2013. okt. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

Mondjuk az sem mindegy, hogy valaki vaktában lövöldözik a babatervezés idején, vagy időzít, hőmérőzik, LH tesztet használ, mert ezek mellett ha fél év után sem jön baba, nekem gyanús lenne.

A normális szerintem az lenne hogy ha elmegyek dokihoz, mert szerintem gond van (Szerintem alaptalanul senki nem megy orvoshoz, a gyanúnak általában oka van), az legalább elküldjön egy rutin vérvételre. Abból a nagy problémák kiderülnek. Én egy ilyen vérvétel után még kb. fél évet próbálkoznék teherbe esni, aztán ha úgy sem menne, akkor ismét felkeresném az orvost.

Nekem is gyanús volt, hogy valami nem oké a hormonjaimmal. És jé, igazam is lett. Pici gond, de gond volt. Nem babaprojektben vagyunk, de az orvosom így is elküldött vizsgálatra. És láss csodát, megoldódott.

2013. okt. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
11%

"A kérdésem az első két hozzászólótól, hogy miért kellett volna nekem kizárólag 1 év sikertelenség után orovoshoz mennem, hogy egy pici hibát is a 4 . doki orovosoljon és úgy már 2 évet vártam volna a kisfiamra?"



És belehaltál volna, ha 2 évet kell várni rá? Neked pont bajod volt, oké. De akinek nincs? Az miért veszi el mások elől az időt? Miért pazarolja az egészségügy pénzét, ha csak várni kellett volna?

2013. okt. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Manka68 ***** válasza:
81%

Szia!

Ha biztosan tudnánk, hogy egészségesek vagyunk, és csak türelem kérdése és lesz babánk, eszünk ágában sem volna orvoshoz rohangálni. De amikor telnek a hónapok, és tuti hogy a petesejtünknek megadtuk az esélyt a megtermékenyülésre mégsem sikerül, akkor felmerül bennünk a gyanú, hogy valami nem stimmel a folyamattal.

És akkor ugyan mire várjunk? Csodára?

A statisztikák szerint a spontán babák nagy része négy hónapon belül megfogan, minden további sikertelen hónappal egyre valószínűbb, hogy nincs minden rendben. Az egy évet azért mondják, mert hátha nem szeretkezik a pár pont akkor amikor kellene, és hátha a problémák maguktól megoldódnak.

Mellesleg a kivizsgálások színvonala bőven hagy kívánnivalót maga után, ezért nem találják meg sokszor mi a baj. De hogy nem jön a baba, nem találnak semmit, és minden rendben, azért az ritka mint a fehér holló.

A tb-t meg nem kell annyira sajnálni, a magánlaborokban sokkal kevesebbe kerül ugyanaz a vizsgálat, mint tb-re.

Pl egy alap hormonlabor magánban 10-20 ezer forint, tb-re ugyanez 60 ezer.

És nem a vérvétel ára a pazarlás szerintem, hanem a felderítetlen, kezeletlen problémákból adódó missed ab-ok és vetélések sora.

A lelki részéről pedig még nem is beszéltünk... :-(

2013. okt. 14. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
80%

Sajnos én kivártam az 1 évet, mert nem hazudtam, és hiába panaszkodtam elküldött az orvos, és sz*rt rám. Egy roha*t vérvételre nem küldött el.

Hozzáteszem, nálunk nemcsak nemjött a baba, hanem 9 hónapig meg sem jött, és egyéb tüneteim is voltak ami aggodalomra dott okot.


1 év után elkezdtek ímmel ámmal vizsgálni, sztk-s vizsgálatokra persze hónapokat kellett várni...


Meguntam elmentem egy magánklinikára, azonnal kiderült a PCO+IR, és az agyalapi mirigyem daganata (nem olyan szörnyű mint amilyennek hangzik) ezek kuszálták teljesen össze a hormonjaimat, amik miatt magas lett a vérnyomásom, és szívritmuszavarom is lett.


Az sztk-s orvosok majomkodásának köszönhetően 2,5 évet vártam a babámra, olyan lelki megpróbáltatásokon mentem keresztül, hogy még mindig nagyon fájnak nekem is és a férjemnek is.


Ha előlről kéne kezdenem 6 hónap próbálkozás után hazudnék 1 évet, illetve korábban is ha egyéb más baljóslatú tüneteim vannak.


2 teljesen egészséges felnőtt embernek, rendszeres védekezés nélküli nemi élet mellett 25% az esélye a fogantatásra 1 ciklusban. Tehát elvileg 4 ciklus alatt sikerülnie kell, de lehet rossz az időzítés stb.., én 6 hónapot mondok.


1 hormonsor vérvétel még senkinek nem ártott.

Sokan nagy nehezen teherbe esnek, és 1 hülye hormon miatt, vagy inzulinrezisztenccia miatt elvetélnek...

2013. okt. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!