Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Kérhetek inszeminációt, ha...

Kérhetek inszeminációt, ha nem jön a baba?

Figyelt kérdés

Tavaly májusban kezdtük a kistestvér projectet. Voltm tavaly is többször hormonvizsgálatokon, mindig rendben voltam. Aztán próbálkoztunk tovább.

Most szeptember van. Még mindig nem jön! :(

Pénteken voltam ciklus 3. napi vérvételen. Jó minden.

Férjem megy a jövőhéten, hátha azóta történt vele vmi.


Ha jövőhéten Felhívom egy meddőségiit, akkor kérhetek konzultációt, ahol egyből kérném az inszemet?


Ne haragudjatok, ha lehetetlent kérdezek, csak épp egy "belefáradtam" időszakban vagyok :(



2016. szept. 11. 14:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez úgy működik, hogy felhívod őket és kapsz időpontot első konzultációra. ahol elmondod eddig mik a tapasztalatok és mióta próbálkoztok és milyen vizsgálatok vannak meg. azokat be is kell mutatnod. Majd elküld még egy rakat vizsgálatra és utána elindítja az inszemet ha úgy látja.
2016. szept. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jól írja az előző. Kb. 1-1,5 hónap, mire adnak első konzultációra időpontot, utána nagyjából még ugyanennyi, mire megvan az összes vizsgálat, és mehet az inszem. Tehát nem lehet az, hogy holnap bemész és kérsz egy inszemet.
2016. szept. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De kár!
2016. szept. 11. 16:32
 4/7 Vilcsianyuja ***** válasza:

Szerintem úgy semmiképp nem csinálnak inszemet (akkor se, ha magánúton csináltatod), hogy ne legyen előtte egy petevezető átjárhatósági vizsgálat. Akkor is, ha bizonyítottan használhatók voltak legalább egyszer, mert már van gyereked. Azóta is felléphetett olyan gyulladás vagy bármi egyéb probléma, ami miatt elzáródás lehet. Nem hinném, hogy túl gyakori már szült nőknél, de ha már inszem, akkor jobb biztosra menni.

Azért egy hormonsort feldobnál nekünk? Vagy esetleg 3. napi és 21. napi értékeket is? A "minden rendben" elég tág fogalom, én is belefértem minden referenciaértékbe, mégis meddő vagyok gyógyszeres kezelés nélkül...

Voltak esetleg ultrahanggal követett ciklusaid? Peteérésed, tüszőrepedésed nézték? Hőmérőzés, ovuteszt, te valamilyen formában követed a ciklusod?

2016. szept. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én a magánorvosomnál kértem/vagyis ő javasolta 2 év után/ az inszeminációt. A szegedi klinikán csinálta, már a következő ciklusnál. Nem került semmibe. Sajnos a méhem olyan pozícióban van, hogy méhtágítással tudta csak megcsinálni mind a kétszer, nagyon fájt...ezért a Kaáli Intézetbe kisért el, hogy hamar sorra kerüljek, mert nagy a várakozási idő én meg már nem vagyok 20 éves...Szerencsére összejött a mi kis Tündérünk elsőre.
2016. szept. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bocsi azt nem írtam, hogy a kaáliban beültetéssel sikerült nem inszeminációval.
2016. szept. 12. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Elobb vizsgalatok vannak: hormonlabor( akkor ez mar kesz, 20.napi is van?),uh,peteres figyeles,petevezetek atjarhatosagi,spermavizsgalat.

Meddosegi kezelesek sorremdjerol nekem ezt mondtak( vizsgalati eredmenyek miatt elterhet persze):

-gyogyszeres stimulacio,

-inszemonacio, -lombik ( 35 felett lombik lehet egybol. )

Az inszemhez is kell gyogyszeres stimulacio tudtommal, tehat egybol bizti nem csinaljak meg,es sztem is atjarhatosagi is szukseges elotte.

2016. szept. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!