Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » A vérvételből lett hormon...

Sacko91 kérdése:

A vérvételből lett hormon vizsgálati eredmények mennyire bíztatóak?

Figyelt kérdés

Voltam nem régiben magán orvosomnál aki elküldött hormon vizsgálatra ugyan is 2 éve hogy nem jön össze a baba. Az értékek ilyenek lettek

FSH - 7,32 U/L

LH - 4,44 U/L

Progeszteron - 1,28 nmol/ L

Oestradiol - 147,00 pmol/L

Prolactin - 267,20 miu/L


A héten viszem vissza az eredményt ,de addig is várnék válaszokat azoktól akik voltak már ilyen vizsgálaton és valamennyire tapasztaltak a méréshatárokat illetően hogy mennyi a még elfogadható .

Egyébként zárójelben írom hogy volt egy méhen kívülim ami folytán kivették a jobb petevezetőt a baloldali viszont vizsgálatból kiderült hogy szűkebb illetve kanyargós amire azt mondta az orvos hogy ez is ok de nem fő ok ezért küldött hormon vizsgálatra.



#meddőség #progeszteron #méhenkìvűli
2016. szept. 14. 14:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hányadik napi vv. volt?
2016. szept. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az orvos javaslatára a menstruáció 4. Napján mentem el .
2016. szept. 14. 14:31
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia.

FSH 6-9kozott tokeletes

LH 7korul kellene legyen, de nekem pl 5korul volt. Megis sikerult.

Progeszteron 1,5 a jò tied elmegy.

Prolactin szinten jo sztem.

Utolso elottihez nemtudok szólni!:)

2016. szept. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nagyjàból rendben van. Östradiol picit lehetne alacsonyabb.
2016. szept. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Manka68 ***** válasza:

Az LH/SFH arány is fontos, nem csak az értékük. 1-nek kéne lennie, vagyis nagyjából ugyanannyinak mindkettőnek.

Endokrinológust érdemes lenne meglátogatnod.

2016. szept. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
47%
Mivel az FSH magasabb igy korai petefészek kimerülésre gondolnék.
2016. szept. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
36%
Ne írjatok butaságot. A fsh lh aránya rendbrn van. Az 1:1 az a max ami jó. Ideális esetben az fsh magadabb.
2016. szept. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
6-os ne viccelj,korai petefészek kimerülés?? ne rémisztgesd már a kérdezőt,nekem volt 12-es FSH,de még az sem reménytelen,és megfelelő kezeléssel sikerült is levinni! Teljesen jó a véreredményed.Az LH lehetne 1-1 az a tökéletes,de nekem is hasonló: 6,8 FSH és 5,2 LH.Egy inzulinrezisztancia vizsgálatot csináltass még és egy TSH értéket nézess.Akkor lehet pCO ha az LH magasabb az FSH-nál,de nálad ez nem áll fenn.Hallgass csak az orvosodra,mert itt olyan éktelen baromságokat fogsz olvasni hogy el megy az életkedved. Sok sikert! :)
2016. szept. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm minden egyes hozzászóló válaszát/véleményét az utolsónak pedig a bíztatást és a kedves szavakat :) Visszavittem időközben az eredményt és az orvos szerint minden rendben még 1 kenet vizsgálati eredmény várat magára de szerintem azzal sem lesz gond (remélem) . Viszont erre az utólsó által írt vizsgálatra én is gondoltam mert sokan írták illetve mondták hogy sosem árt lehet ott lesz a baj forrása . De ezt a vizsgálatot csak a nőgyógyásszal lehetne ? Azért kérdezem mert sajnos nagyon pénz faló orvost fogtam ki aki minden egyes látogatásnál elkér pénzt és ezt az én perselyem nem bírja :/ de erre felénk ez megy ... Említette h páromnál végeztessek el sperma vizsgálatot ami további 15 e az én számlámra de most erre nincs meg a költségem . Olvastam viszont h van helyi itthon végezhető gyors teszt férfiaknak is ,tényleg van ilyen ? Ha igen hol lehet beszerezni és mennyiért ?
2016. szept. 16. 09:15
 10/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok :) Sajnos minden orvos a pénzre megy,legalábbis az én tapasztalatom ez.Én ezt az IR vizsgálatot magánklinikán végeztem,orvosi beutaló nélkül,méghozzá pontosan azért,mert ha elmész egy orvoshoz az elkér mondjuk 6-10ezer forintot és még könyörögjél is neki hogy ugyan már irjon egy beutalót IR vérvételre.Én 7000ft-ért csináltattam ezt a viszgálatot meg egyik nap mentem,másik nap megvolt az eredmény és kikerültem azt hogy kb 3-szor menjek vissza egy orvoshoz.
2016. szept. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!