Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » PCOS-ok tudnátok válaszolni...

PCOS-ok tudnátok válaszolni nekem? Kérdés folytatása alább.

Figyelt kérdés

Sziasztok !

tegnap derült ki a hogy sajnos PCO-m van. A doki irt fel Metformint.

Ezek után érdemes még elmennem Endodokihoz is ?

((olvastam hogy az esetek nagy százalékában IR is párosul a PCO-hoz. nekem erről nem ejtett szót a dokim, csinált teljes vérképet is de az tökéletes lett.))


Megnéznétek a hormoneredményemet? Annyira tapasztalatlan vagyok ebben a témában. Mivel most legutóbb kimaradt a mensim így Azt hittem baba van a dologban végre, most meg kiderült, hogy ez .... :((( el vagyok keseredve . ((jah és életemben először maradt ki a mensim, fix 28-30 napos ciklussal.))


[link]


Azt hittem hogy több minden nem fog stimmelni, ha PCO.



Csak a tesztoszteronom magasabb kicsivel. Vagy a többi sem stimmel csak nem jelölik meg ((ahol nincs referencia érték)


szomorú vagyok !


Válaszokat előre is köszönöm !



2016. júl. 28. 11:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ciklus hanyadik napján volt a vérvétel?

Hogy biztos legyen az IR kellene terheléses cukor meg inzulin.

2016. júl. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hát mivel kimaradt a mensi kb az 50 nap.

Egyszer ultrahangozott meg . júli elején... akkor azt mondta nincs terhesség....elküldött erre a laborra meg a teljes vérképre. Mível munkaügyben el kellett utaznom, így csak ehét hétfőn tudtam megcsinálni a vért és vizeletet. , de mindegy is volt mert tegnapra adta csak a kontrollra az időpontot.

2016. júl. 28. 11:23
 3/11 A kérdező kommentje:
Megnéztem a naptáramban 50. napon volt a vérvétel. 43-44. napon volt rozsaszínes/barnás folyás, amit nem veszek mensinek !
2016. júl. 28. 11:25
 4/11 anonim ***** válasza:
inzulin eredmények nélkül nehéz látni hogy IR-e vagy sem. Érdemes lenne egy terheléses vércukor mérés 0-60-120-as glükózt és inzulint nézni.
2016. júl. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Akkor mindenképp bejelentkezem endokrinológiára... vagy a háziorvos ad erre beutalót nekem ?

Bocsánat lehet tök buta a kérdés, de perpill még a kezdeti "azt sem tudom hol a fejem " stádiumban vagyok !

2016. júl. 28. 15:19
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen.Endodokihoz kell beutaló.
2016. júl. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen !
2016. júl. 28. 16:20
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
PCOS nem letezik IR nelkul, mivel az IR valtja ki a PCOS-t. Mindenkepp csinaltass cukor + inzulin 3 pontos terhelest, illetve noi hormonsort ha valamikor megjon a ciklusod 3. napjan. Ezeket azt hiszem csak endo doki irhatja ki. En maganban csinaltattam, 1 nap alatt meg volt az eredneny. Egyebkebt ne keseredj el. Majusban tudtam meg az IR-t es a PCOS-t. 2 hete lett pozitiv a tesztem. Elotte 4 evig teljes sikertelenseg volt. Megfelelo kezeles mellett hamar rendbe jossz. Mielott elmesz at endo dokihoz kezd el a 160 g-os szenhidrat dietat. Emellett szeded a MET-et es elkezdesz kardiozni mar el is kezdted a kezelest, amit a doki is mondana.
2016. júl. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó válaszoló,!


köszönöm a biztató szavakat, és a válaszod. Igen már elkezdtem a 160 g.os diétát és szedem a gyógyszert is. És a mozgást is igyekszem beiktatni, már amennyire az időm engedi.


Kaptam terheléses cukorra időpontot szeptember 5-re. :( kicsit messze van még... de ez van.


Remélem én is mihamarabb babás leszek, mi is nagyon régóta várunk már rá :(

2016. aug. 1. 17:35
 10/11 anonim válasza:
lehet butanak tunok de mi az a 160 g os dieta ? nekem is pcom van en szedem ra metformin 3x500mg-ot mar mindjart egy eve de nekem semmien dietarol nem beszelt a doki csak folyamatosan mondja hogy barmikor teherbe eshetek de ahogy irtam mindjart egy eve de meg semmi :((
2016. aug. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!