Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ez a lelet mit jelent? Más is...

Ez a lelet mit jelent? Más is járt már így?

Figyelt kérdés

Három éve szeretnék kisbabát, több inszemináción túl vagyok. Ezen a héten, a ciklus 22. napján nőgyógyásznál voltam az éves méhnyakrákszűrés miatt. A vizsgálat során az orvos megállapította, hogy "furcsa" a méhem, nagy és merev, az ambuláns lapra ezt írta: "rendesnél nagyobb, szélesebb, retroflectált, fixált uterus". Picit megijesztett ezzel. Az ultrahang vizsgálaton pedig egy 5 mm-es petezsák-szerű képlet volt. Az elmúlt 3 évben több tucatszor láttam a néhem ultrahangon, ilyet még sosem láttam. Az orvos azt mondta nem tudja mi lehet, de úgy néz ki, mint egy petezsák.

Az előző menstruációm 3 hete pontosan megjött (28. nap), mennyiségre, színre, görcsösségre nem volt más, és az előző ciklusban a 15. ciklusnap voltam ultrahangon, volt egy érő tüszőm, elvileg pár napra rá repedt. Ebben a hónapban pedig úgy néz ki nem repedt meg a tüszőm, mert van egy 35 mm-es petefészek cisztám.

Ha petezsák, akkor a mérete szerint 4-5 hetes lehetnék, de akkor a mensi alatt lett volna az ovulációm. Akkor a párommal nem is voltam együtt. Valamint pete sem volt elvileg, ami termékenyüljön.

Terhességi tünetet nem érzek, két terhességi teszt is negatív.

Szinte biztos, hogy ez nem terhesség, de másnál is volt már ilyen? Kiderült, hogy végül mi az a folt?


2016. szept. 23. 18:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem elkeserìteni akarlak, de ez azt jelenti, hogy ha van baba(mert nem tudni mi az a folt egyelőre) az is necces mert hàtrahajló a méhed,ami nem lenne önmagàban gond, de le is van tapadva, azaz vmivel összenőtt. És az nem jó, nagyon nem, mert nem tud onnan elszakadni. Ez az összenövés meg àltalàban gyulladàs miatt fordul elő, és van esély rà, hogy a petevezetékek sem àtjàrhatóak màr, emiatt.


De eddig ezt nem vették észre?


Biztosat meg orvos tud mobdani mert minden eset egyedi.

2016. szept. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Három év alatt 3 nőgyógyász és két szonográfus vizsgált több tucatszor és senki sem mondott ilyesmit. Csak annyit, hogy hátrahajló a méhem. Se azt, hogy nagyobb, merev, letapadt, gond lehet, stb. Ez a negyedik nőgyógyász és ő első tapintás után megállapította. Két éve volt átjárhatóságim, ott nem volt gond. De két hét múlva megyek méhtükrözésre és újabb átjárhatóságira (nem küldött senki, még a mostani nőgyógyászati vizsgálat előtt intéztem magamtól magán úton, mert nem szeretnék még egy felesleges inszemet). Kíváncsi leszek ott mit mondanak. Endometriozis gyanú is van a papíromon. Eddig erről sem volt szó. Ha műtét(ek) kell(enek) állok elébe, nem ijedek meg, jobb szeretnék tisztán látni és végre esélyt a teherbeesésre.
2016. szept. 23. 20:21
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenképpen kezdeni fognak vmit vele. Kitartàst. Igen göröngyös út lesz. A dokit meg mindenképp tartsd meg. Jó orvos ezek szerint. Az meg elképzelhető,hogy azóta voltàl esetleg begyulladva,hogy utoljàra nézték. De az àtjàrhatósàgin úgyis kiderül.


Kéz és làbtörést, remélem minél hamarabb sikerül a baba :-)

2016. szept. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!