Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Pcos probléma miatt megyek...

Pcos probléma miatt megyek cukortehelésre és hormonvizsgálatra napokban. Metformint abba kell hagynom elötte vagy szedhetem? Valakinek van tapasztalata?

Figyelt kérdés

És még annyi hogy a menstruációm elég zavarosan alakul mostanában és hormonvizsgálatra ciklus 3.-5. Napon lehet menni,barnás folyástól számoljam a 3 napot vagy majd ha rendesen megjön?

Köszönöm a segítséget!


2016. szept. 24. 20:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Dehogy, nem szabad abbahagyni! Pont a lényeg, hogy mennyire segít a gyógyszer az állapotodon! A krónikus gyógyszereket mindig szedni kell laborellenőrzéskor is, különben semmi értelme.


Én is metforminos vagyok, plusz nekem van pm. alulműködésem is. Utóbbira szedek pajzsmirigy hormon pótlást (Letrox) és mindig laborban ellenőrizzük, hogy az adott mennyiségű gyógyszer mellett megfelelőek-e az értékek. Terhesen még inkább figyeltük.


A ciklust a rendes piros vérzéstől kell számolni.


:)

2016. szept. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm segítséged!

Akkor ez a barnás még nem számít annak,most megyek elöször ilyenre és nem tudtam hogy kell számolni .

Te is Pcos vagy ha kérdezhetem?

2016. szept. 24. 21:29
 3/12 anonim ***** válasza:
Igen, csak mint mondtam, nálam még meg van bolondítva egy kis pajzsmirigy alulműködéssel. 😂 A kettő gyakran jár együtt, föltétlen nézess pm. hormonokat te is!
2016. szept. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szintén zenész és nálam is van pm alulműködés. Vérzést a rendes piros vértől számold. Metet abba ne hagyd!
2016. szept. 25. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem is pm alulmüködés, IR és PCOS van. A pajzsmirigy gyógyszert bevettem előtte, de aznap reggel a metet nem, mert a cukortól és a gyógyszertől hasmenésem lehetett volna (ha nem tartottam a diétát akkor sajna ez volt). Ha hosszabb ideje szeded a gyógyszert 1db reggeli tabletta hiánya nem módosíthatja az eredményt mivel ezeknek a gyógyszereknek kiürülési ideje is van (orvos mondta nem én sakkoztam ki). De ha attól nyugodtabb leszel vedd be nyugodtan.
2016. szept. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Szintén zenész...pco + cukorbetegség...én merckformint szedek.Most voltam szerdán vérvételen és nekem úgy kellett mennem,hogy a vérvétel előtt 12órával kellett bevennem a gyógyszert.

2016. szept. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Akkor szedem úgy ahogy szoktam az a biztos. A cukorterhelés miatt nem voltam biztos benne hogy aznap be kell szednem.

De remélem minden rendben lesz.

Hány hónap lehet vajon még a Metformin elkezd hatni? Nőgyogyászom írta fel,ugy derült ki a gond hogy abbahagytam a fogamzásgátlót,és mondta a rossz hírt hogy kezelni kell mihamarabb mert valószínűsithető szénhidrát anyagcserezavar is van,nem csak ciszták.(Endokrinologusnal is voltam)

Párommal ugyanis babát szeretnénk és 3 megkezdett hónapja szedem a Metformint de semmi javulást nem veszek észre a ciklusaimon :(

2016. szept. 25. 12:14
 8/12 A kérdező kommentje:

Esetlek ha valaki még tudna abban segítteni,hogy hogyan kell hőgörbét elemezni azt megköszönném.

Késik 1 napja pedig most elvileg pontosnak kellene lennie ( egyik hónap 28 napos szokott lenni a másik 35 de van hogy 44-re is csuszott már,de a 28-as honap mindig pontos).

1 hónapja nézem a hőmet lehetett peteérésem?

Megpróbálom felrakni a képet a görbéről!

2016. szept. 25. 13:05
 9/12 A kérdező kommentje:
2016. szept. 25. 13:08
 10/12 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Pcos vagyok én is sajna... Nagyon szeretnék már teherbe esni.Vajon van rá esélyem,h valaha anya leszek?! :(
2016. szept. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!