Ha azelőtt esek teherbe mielőtt elkezdem szedni a fogamzásgátlót, akkor megjönne a menstruációm?

Figyelt kérdés
2016. szept. 26. 09:58
 1/4 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
A fogamzásgátlót jó esetben menstruáció alatt kell elkezdeni szedni, tehát ha így kezdted el szedni, akkor eleve volt menstruációd. Ha egészségügyi vagy egyéb okokból nem menstruáció alatt kezdted el szedni a bogyót, akkor már nem fogsz menstruálni, csak a gyógyszermentes hétben kell megjönnie a megvonásos vérzésnek. Ha nem jön meg a megvonásos, az semmiképp sem jó, akkor érdemes elvégezni egy terhességi tesztet, és ha negatív, akkor is el kell menni nőgyógyászhoz, mert akkor lehet, hogy nem megfelelő számodra az adott fogamzásgátló.
2016. szept. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem valószínű. Ritka, hogy vki menstruációszerűen vérezzen terhesen.


De azt ugye tudod, hogy ha legelőször szeded a tablettat, akkor a menstruáció alatt (!) kell elkezdened!

2016. szept. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tudom hogy úgy kell de ha mondjuk az előtt 1 héttel esek teherbe hogy meg kéne jönnie akkor még megjön nem? Vagy nemtudom de olvastam valahol olyat hogy a menstruáció kimaradásakor már 4 hetes terhességről beszélünk és én ezt így értelmeztem, lehet rosszul, nemtudom
2016. szept. 26. 11:55
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez úgy képzeld el, hogy egy nagykönyvi ciklus 28 napos.

Tegyük fel, hogy szep. 1-jén megjön a menstruáció. Szept. 14-e körül van a peteérés. Ha akkor a petesejt megtermékenyül és beágyazódik, létrejön a terhesség, akkor szept. 28-án már nem fog megjönni a menstruáció. Így szept. 28-án már 4 hetes terhességről beszélünk, mivel a terhességet mindig az előző menses 1. napjától számítják. Az embrió ekkor pedig 2 hetes. Neked szept. 28-tól kellene elkezdened a fogamzásgátlót, amikor megjön. De mivel nem jön meg, így nem fog elkezdeni.

Remélem, érthető, ahogy leírtam.

2016. okt. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!