Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Általános labornál, ahol a...

Általános labornál, ahol a pajzsmirigy értékeket is nézik, kérhetem, hogy a D vitamin szintet is nézzék meg egyben? Vagy ahhoz külön beutaló kell?

Figyelt kérdés

Babát szeretnénk a férjemmel, 8 hónapja kezdtünk bele,eddig sajnos még sikertelenül.

Ezért is szeretnék vérvételre menni, és hallottam hogy fontos a D vitamin szint is.


2016. okt. 13. 09:54
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Azt vizsgálja a labor, ami a beutalón szerepel. Nem tudom, hogy milyen orvostól kéred a beutalót, de háziorvos a hormonok közül csak tsh-ra adhat, t2,t4 és anti-tpo-ra nem, de ezek is fontosak, mert nem elég, hogy a tsh jó.

Érdemes endokrinológust felkeresni, ha hormon vizsgálatot akarsz, mert ez az ő szakterulete és nem a háziorvosé vagy a nőgyógyászé. És ő tud adni beutalót d vitamin szintre us, meg terheléses cukor- és inzulinvuzsgálatra, mert az is fontos és sajnos gyakori probléma.

2016. okt. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
16%

Miért ne adhatna T3 és T4-re? Nekem ezeket is bejelölte, mondjuk más okból.



Megkérdezheted, szerintem adhat ha indokoltnak tartja de ez tényleg nem a háziorvos területe. Jogos lenne tőle, ha elküldene ezzel endokrinológiára.

2016. okt. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

Nalunk nem adhat. Itt van fent, hogy mit kérhet és csak tsh-t kérhet.


[link]


Sőt ha nőgyógyász kéri és a tsh jó, akkor aem csinálják meg a t3, t4-t. Csak akkor, ha endokrinológus kéri. Akikhez 2-3 hónap az időpont és itt Zalaegerszegen nem is értik a dolgukat.

2016. okt. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
16%
Akkor ez is eléggé eltérő mindenhol. Nekem idén márciusban kérte a háziorvos. (Nyíregyháza)
2016. okt. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Idén átköltöztem vas megyébe és itt sem tudja kérni a háziorvos... Korábban tudta, mert 3 éve költöztem el, akkor még kérhette.

Agyrém...

2016. okt. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Igen, ez egy új fajta szabályozás, már csak endokrinológus kérhet T3, T4-et...

Egyszerűen költségcsökkentés az oka, magyar egészségügy...

2016. okt. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!