Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Progeszteronpótlás - hogy?...

Progeszteronpótlás - hogy? Mikortól

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nyáron missed ab-om volt, és a doki szerint a progeszteron alacsony szintje okozhatta a vetélést, illetve azt mondta, hogy a következő babánál automatikusan fogja adni a progeszteront.

Kérdés: ha ez volt a probléma legutóbb, akkor lehet-e magával a fogantatással problémám később? (Első próbálkozós hónapban fogant legutóbb.) Mikortól kell/érdemes szedni a progeszteront pontosan?

Rengeteg info van erről a neten, de nem egészen tudom már követni ezeket. Szóval olyat, hogy a peteérés utántól lehet elkezdeni, viszont az elvileg a menzeszbe is bekavar tudtommal. Elég-e az első pozitív teszttől szedni?


Másik dolog, hogy endokrinológus mondta a fentieket, ő fogja felírni a progeszteront, DE kérdésem az, hogy háziorvos is felírhatja-e vagy csak nőgyógyász meg endokrinológus? Egyáltalán receptre adják? Milyen progipótlót adnak leggyakrabban (mi a neve)?


Bocsánat a sok kérdésért, csak nagyon sokfélét olvastam, és a dokimat nem akarom hülye kérdésekkel fárasztani, de persze a gyakorlati dolgokat megkérdezem legközelebb, ha megyek hozzá pár hét múlva, amikortól újra próbálkozhatunk. Addig is köszönöm tehát, ha elolvastad a hülye kérdéseimet, és bocsi, hogy fárasztottalak vele, és köszönöm előre is, ha válaszolsz! :)


2016. nov. 10. 15:00
 1/7 A kérdező kommentje:
A Mikortól után is volt egy kérdőjel, csak eltűnt... :O
2016. nov. 10. 15:00
 2/7 anonim ***** válasza:

Vetélés után általában a következő terhesség indulásakor adják, azaz az első pozitív teszttől.

Háziorvos is felirhatja tudtommal, de nőgyógyász biztosan.

Leggyakrabban Utrogestan, vagy Duphaston, amit felirnak.

Mivel azonnal összejött az előző baba, nem hiszem, hogy ezzel gond lesz. A dokik vetélés után biztos, ami biztos alapon szoktak hormont pótolni, mert ártani nem árthat, de ha ez volt a baj, megmentheti a következő terhességet.

Volt nézve a hormonszinted, vagy miből gondolod, hogy alacsony a progeszteron. A vetelesek nagyon gyakori oka genetikai, azaz az embrió osztódásával volt baj.

En is vetéltem már, utána nem volt semmi baj a következő babával.

2016. nov. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A dokim elküldött biztos, ami biztos egy-két vérvizsgálatra, mert azt mondta, hogy ő nem hisz abban, hogy egy vetélés nem vetélés. Ez szerintem korrekt. Ettől függetlenül mondta, hogy nem vár igazából eltéréseket ezektől. Azért feltételezi, hogy ez lehetett a gond, mivel már a 8. héten volt kis pecsételő vérzésem, majd a 10. héten újra, amikor kiderült, hogy elhalt a pici a 9. héten, de nem indult meg a vetélés, teljesen ép volt a környezete is, viszont véreztem. Ha jól értettem, a progihiányra utal a vérezgetés, illetve az, hogy bár elhalt, de nem utalt rá semmi, hogy kilökődne magától.


Aranyos vagy, köszönöm a válaszodat, én is hiszem, hogy legközelebb már minden rendben lesz! :)

2016. nov. 11. 01:48
 4/7 anonim ***** válasza:
A vetéléssel szerencsére nincs tapasztalatom, de a progeszteronpótlással igen. Adhatja a doki már a peteérés utántól is, hogy segítse a megmaradást, de ez esetben a vérzésed nagy valószínűséggel nem fog megjönni, amíg szeded, tehát 16. napi negatív tesztnél abba kell hagyni. A háziorvos Progesteron Exeltist fel tud írni szakorvosi javaslatra, de pl. Duphastont már nem, azért a nőgyógyászatra járok.
2016. nov. 11. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi a választ, bocsi, hogy csak most reagálok, most jutottam el idáig. :) Igen, én is ezért is kérdeztem, mert úgy tudtam, ez tolja a menzeszt is... Ha még látod a kérdést: a kettő közt, amit írtál van különbség?
2016. nov. 27. 20:17
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi a helyzet veled Kérdező?

2018. jan. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy, hát, én is jó későn válaszolok, kétlem, hogy olvasod még, de egy évvel a kérdés kiírása után megszületett egészségesen a kisfiúnk. :) Pozitív teszttől számítva napi 2x szedtem a progit, 1 kúp és 1 tabi reggel és este. :)
2018. aug. 2. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!