A progeszteront túl lehet adagolni?

Figyelt kérdés
Volt egy missed ab műtétem féléve. Nem derült ki a szövettanból, hogy mi okozta az elhalást a 10. héten. Kivizsgálásra sem küldtek, mivel 1 eset még nem eset, a természet szelektál és hasonló címszók alatt. Sokszor morfondírozok rajta, hogy ha progeszteront kaptam volna lehet nem így alakul. Tudom, egy vérvétel is konkrétan kideríthetné, de nem utaltak be és nem mentem magánúton kivizsgáltatni. A kérdésem az lenne, hogy ha a következő alkalommal kérek progeszteront akkor bajt csinálhatok vele, lehet túladagolni? Mert ha nem okoz gondot, akkor arra gondoltam, hogy csak hasznomra lehet ha az volt a gond, ha meg nem, akkor sem ártok vele. Remélem érthető voltam!

2016. nov. 11. 10:57
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem adnak csak úgy. Hormon. Ezért nagyon durva hatásai vannak.

Kopaszodás, szőrösödés, depresszió, stb.

Ezt kérésre sose fogják adni, csak ha valóban nagyon szükséges. És addig örülj, amíg nem kell szedned.

2016. nov. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%

Nagyon sok doki vetélés utáni terhessegben automatikusan felírja. Ártani nem árt, de ha az volt a baj az előző terhesség esetén, akkor megmentheti az újabb babát.

Nem lehet tuladagolni, mert a szervezeted érzékeli, hogy elég a hormonszint, és csökkenti a saját hormon termelését.

Nagyon sokféle tanulmányt lehet erről olvasni a neten, rengeteg a pro és kontra érv. En is sokat filoztam ezen, mert szintén volt vetélés. Végül nem kaptam, nem is kértem hormont, és most minden rendben van.

2016. nov. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Ha terhesen kapsz plusz progit az szerintem nem árt. Nem lenne tőle baja a babának. Én is kaptam és szerintem nem is lett volna rá igazán szükség. Szex után volt egyetlen barna csepp a bugyimon. A doki jobban megijedt mint én,pedig magától elmúlt,tényleg csak annyi volt. Azt mondta ad progit,hogy nehogy gond legyen ártani úgysem árt. 14.hétig szedtem,12.héttől kellett csökkentenem. Ha megnyugtatna legközelebb biztos kérhetsz és sok helyen missed ab vagy vetélés után adják is biztos ami biztos alapon.
2016. nov. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

Sajnálom, ami történt!

Általában semmit nem csinál, nekem utrogestan mellett székrekedésem volt és akkor múlt el, amikor elhagytam. De ennyit ki lehet bírni a babáért. :)

2016. nov. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
Nem lehet 'túladagolni' a progeszteront; mivel orvos írja fel és ő tudja, hogy milyen dózis lehet/ kell. Inszeminációk, lombikok miatt már sokszor kellett használnom, nagyobb mennyiségekben, mint ha valakinek pl. terhesség alatti barnázásra írják föl. Sajnos egyszer sem lettem terhes, de önmagában a progeszteron szedéstől semmi bajom nem lett.
2016. nov. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Első baba amikor megfogant rögtön írt az akkori utrogestant 3x1-et,hogy biztosra menjünk.(nehezen estem teherbe).Második babánál nem kaptam,voltak barnázások\vérzések de akkor sem,mégis jól alakult minden.

3.baba előtt volt hormonsorom és alacsony volt a progi,íg y ovulációtól kellett 2x1 utrogestan,meg is fogant.Volt barnázás.

2016. nov. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Úgy döntöttem, hogy magánúton megnéztem ezt még pár dolgot, mert nem bírom tovább ezt a bizonytalanságot. Remélem legközelebb minden rendben lesz!
2016. nov. 14. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!