Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Tehát a sárgatestről érdeklődn...

Tehát a sárgatestről érdeklődnék! Úgy tudom, h mensi előtt 3-4 nappal elsorvad ha nincs dolga vagy ilyesmi! A kérdésem az, h ha progi pótlást kapok akkor is elsorvad ha nincs baba? Vagy Akkor a progi pótlás fenntartja?

Figyelt kérdés

2016. nov. 16. 07:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Húha

Nagyon nagy a homály

2016. nov. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mire gondolsz???
2016. nov. 16. 08:08
 3/5 anonim ***** válasza:

1 - a sárgatest akkor is elsorvadhat, ha van baba. Sárgatest elégtelenségnek hívják, vetélést okoz.

2 - elsorvad de progeszteron pótlás mellett nincs szerepe a sárgatestnek, ugyanis annak progeszteront kellene termelnie, így meg mesterségesen viszed azt be.

3 - pontosan mire szeretnél kilyukadni?

2016. nov. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3-as válaszolóval értek egyet, szerintem is elsorvad ugyanúgy. Csak nincs érezhető hatása, mert kívülről beviszed.
2016. nov. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mindenképp elsorvad, de ha van baba, akkor kicsit később, amikor már a méhlepény-kezdemény átveszi a progeszterontermelés szerepét.

Ha nincs baba, akkor meg plán elsorvad, akkor is, ha van külső progeszteron-bevitel. De ha nincs külső pótlás, a progeszteron akkor is jelen van a szervezetedben, hiszen amit megtermelt a sárgatest, az nem ürül ki azonnal, hanem elraktározódik. Így aztán ideális esetben a ciklus első felében is van benned progeszteron, noha akkor épp nem termelődik.

Én mindenképp a természetes, növényi progeszteront ajánlanám, nem a műt, mert az hosszútávon nem fogja helyreállítani az egyensúlyt, csak átmenetileg kezeli a tüneteket.

2016. nov. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!