Olyan létezik, hogy egy teljesen spontán teherbeeses, és szülés után valaki PCOS lesz?

Figyelt kérdés
Kétszer is teherbe estem minden gond nélkül, van két fiam, de nem tudok újból terhes lenni. Nem sokára konzultalok az orvosommal, mert nem értem miért nem sikerül. Még nem vagyok 30 se.
2016. nov. 17. 15:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy-másfél évig teljesen normális, hogy nem jön a baba, akkor is, ha mindkét fél teljesen egészséges. Ne tévesszen meg, ha eddig hamar sikerült, az MÁZLI volt.


Ezer és egy más eü. probléma lehet még, ami gátolhatja a teherbeesést, nem csak PCOS, bár tudom, nagy divat manapság, nekem is van. :) Aztán elromolhatott a párod spermája is minden további nélkül, nem csak velünk lehet ám a gond!


Mióta próbálkoztok egyáltalán?

2016. nov. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

3 hónapja, persze ez nem tűnik soknak. De.

Egy ideje kihagy a mensesem, 2havonta jön,meg. Eleinte nem foglalkoztam vele, mondván sok stressz volt mostanában. Aztán próbálkozni kezdtünk, és ahogy ezzel a menses dologgal összekapcsoltam a dolgokat, meg hogy túlsúlyos vagyok és hullik a hajam, arra gondoltam ez biztos A PCOS.

ÉS utána az ugrott be, hogy ez két gyerek után is megtortenhet e? Akkor is túlsúlyos voltam, mikor velük teherbe estem, szóval nem igazán értem :$

Nem vagyok orvos és tudom, hogy itt senki sem az, csak félek mi vár rám az orvosnál.

2016. nov. 17. 15:31
 3/11 anonim ***** válasza:
Lehet, de ahogy az első írja, más oka is lehet.
2016. nov. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nyugodtan elmehetsz kivizsgáltatni magad, mivel panaszaid vannak, plusz babát szeretnél. Az elmodottak alapján lehet simán pajzsmirigy probléma is. Az is gyakori, nem csak a PCO.


#1 voltam

2016. nov. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Simán lehet. Miért ne lehetne?


Sok betegség nem derült égből villámként csap le, csak a diagnózis az ami hirtelen jön.


Az hogy valaki túlsúlyos, az egy dolog, ha ez állandósul akkor szépen évek alatt jön a sok hozzá kapcsolható dolog. Ahogy az ember nem másnapra szed fel jelentős túlsúlyt, úgy az ebből meg a helytelen életmódból eredő betegségek sem másnap jelentkeznek.


Pl. az ízületek is évek alatt mennek annyira tönkre a túlsúlytól, hogy panaszt okozzanak. Csak mikor már panaszt okoznak a dolgok, akkor már sokkal nehezebb helyrehozni sajnos.

2016. nov. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Jelen. Egy korai vetélés és egy progeszteron pótlás után természetes úton szültem egy éve. Mindkèt terhesség spontàn az első hónapban jött össze. Aztàn mikor a szülés utàn 4 hónappal még mindig véreztem kivizsgáltak és Pco+IR derült ki. Jàrok edzésre, figyelek a kajàra amennyire tudok, már beàllt szabàlyosan a cikusom fél éve. Hashimotom van emellett, az a vetélés utàn derült ki
2016. nov. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szomszédomnak az első két gyerek első hónapban összejött, aztán a harmadik baba nem akart jönni, míg végül kb 6 hónap után összejött de el is vetélt a 9. héten..

Ezután ment kivizsgálásra és kiderült hogy a cukrával vannak gondok (addig nem volt), illetve kiderült hogy az eddigi terhességei során nem is csináltak rendes terheléses vércukorvizsgálatot csak a zsömlés változatot. Utána beállították a cukrát, nézi minden nap h miből mennyit ehet és ezt követően teherbe esett az 1. próbálkozós hónapban.

Sajnos bármikor kialakulhat bármilyen új "betegség", gond ami miatt nem jön össze a következő baba.

Másrészt 3 hónap még elég kevés, erre még nem mondanám azt h nem tudsz teherbe esni. Nekem az első baba 11 hónap próbálkozás után jött össze spontán, már pont orvoshoz akartam menni.

2016. nov. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Most megprobalok először mindenképp dietazni. E hónapban pedig orvos, mert nagyon zavaró már ez a vérzés, hogy sohasem jön meg.

Irjatok még, ha van ebben a dologban részetek.

2016. nov. 17. 18:11
 9/11 Manka68 ***** válasza:

Nagylányom spontán, váratlanul érkezett anno, nem tervezetten. A terhességem könnyű, az ideális 9kg-ot híztam, végig minden rendben volt. Aztán két héttel a kiírt időpont előtt derült égből villámcsapásként sürgősségi császár lett a vége, terhességi toxémia miatt. Akkor még nem ismerték az összefüggést a terhességi diabétesz és a toxémia között, nem is vizsgáltak rá, és semmi arra utaló jel nem volt nálam. A szülés után egy évvel már visszanyertem a lánykori alakomat, sportoltam, és szinte folyamatosan diétáztam, mert nagyon könnyen felugrottak a kilók, ha nem vigyáztam. Senki nem mondta, hogy ez is egy tünet, talán nem is tudták még akkor az orvosok sem. Aztán sok év múlva újra szerettem volna babát vállalni, de nem akart összejönni. Kivizsgálás, elvileg minden rendben nálam, tankönyvi 28 napos ciklusok. Ismeretlen eredetű meddőséggel mentünk inszemre, lombikra. Azok sem sikerültek. Mivel már közeledtem a 40-hez, nem is nagyon keresgélték tovább a hiba okát, betudták a koromnak. Egy ismerős tanácsára elmentem endokrinológushoz, aki a laborral alaposabb volt, mint a nődokik, és rögtön kiderült az IR és pajzsmirigy alulműködés...

Elkezdtem a hármas kezelést, és a türelmi idő lejárta után az első kontroll laborra pozitív teszttel mentem.

Sajnos a baba nem maradt meg, talán kevés volt a 3 hónap és nem voltam még teljesen rendben, de más oka is lehetett, sajnos csak a harmadik vetélés után kezdenek vizsgálódni.

Szóval simán lehet hogy korábban még sikerült teherbe esni és kihordani az egészséges babát, de idővel annyit romolhat az ember állapota, hogy később már nem jön össze. Ráadásul a terhesség is sokat ront rajta. Nekem is az első terhességem után jöttek a tünetek azonnal, csak nem tudtam, hogy tünetek. A hajhullással bőrgyógyászhoz mentem, aki közölte velem, hogy szerinte az én hajam nem hullik! Azóta már alig van hajam. :-(

A súlyproblémát diétval, sporttal igyekeztem karban tartani, az éhségrohamokról pedig azt hittem, hogy az én hibám, mert falánk vagyok. :-(

Bocs, hogy hosszú lett, de ez mind ide tartozik sajnos. :-(

Ha elfogadsz egy tanácsot : csakis nagyon jó endokrinológushoz menj ezzel, nehogy félrekezeljenek,(vagy félresöpörjék a dolgot, hogy minden jó) és a nőgyógyászt ebben a témában messziről kerüld el, nem ez a szakterülete. Hozzá a meddőség szervi okainakkizárása miatt szabad csak menni. Vagy pozitív teszttel. :-)

Kitartást, sok türelmet és jó dokit kívánok neked!

2016. nov. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem volta
2016. nov. 30. 18:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!