Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Tüszőrepesztő injekció beadása...

Tüszőrepesztő injekció beadása után lehet sportot folytatni?

Figyelt kérdés
Stimuláció után tüszőrepesztőt kapok, de nem tudom, hogy utána a biztos siker érdekében mit szabad és mit nem. Emelni nem szabad nehezet, oké, de mi a helyzet a sportoláss, futással? Az is tilos?
2016. dec. 6. 07:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindent szabad, amit előtte is csináltál. A repesztés után még legalább egy hét a beágyazódás, addig pláne azt csinálsz, amit akarsz. Én a repesztés utáni héten konkrétan szétkaptam egy cseréptetőt faszerkezettel a férjemmel. A luteális második felében már vigyáztam magamra, sportolni nem sportoltam. De ha te eleve sportolsz. akkor azon se fog múlni.
2016. dec. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Orvost kérdezd meg.

Van ahol már nem engedik, van ahol igen.

2016. dec. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én a a röplabdát hanyagoltam a rázkódás miatt, de pl. bicikliztem. Bár begörcsölt tőle a hasam, de nem lett gond. Elvileg mindent lehet, amit előtte is csináltál, de a dokim a rázkódással járó sportokat nem javasolta, pl. sajnos a futás is ilyen. Úszás, kerékpár tökéletes, ha hiányzik a mozgás.
2016. dec. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én tüszőrepesztő, inszemináció előtt, után és terhesség első 10 hetében futottam heti 3-4 alkalommal 30-40 percet. 1,5 év után jöttek össze a babák, sokadik inszeminációval. Én kérdeztem több dokit, védőnőt is és mindegyik mondta, hogy nem befojásolja a siekrességet. Még a zázkódó sport sem, sejtszinten megy a megtermékenyítés, nem árt neki. Teherbeesésnél egyik doki mondta, hogy futhatok, csak alzá és ne melegedjek ki, de a 10 hét után másik dokihoz kerültem, aki azt javasolta, inkább séta, torna, vagy más rázkódásmentes sport, a terhesség alatt a méhnek nem tesz jót a rázkódás, azt mondta.

Szerintem amíg nincs baba, ne add fel a sportot, a sport nagyon fontos és a teherbeesésnél is jótékonyan hat. Ha nagyon aggódsz válassz kevésbé megterhelő sportot, de hidd el nem ezen múlik :)

2016. dec. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!