Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Jók ezek a hormonértékek (3....

Jók ezek a hormonértékek (3. és 23. nap)?

Figyelt kérdés

3. nap

TSH: 1,64

LH: 4,7

FSH: 11,8

Prolaktin: 10,5

Progreszteron: 0,60

Tesztoszteron: 29,8

Ösztradiol: 51,55

DHEA-S: 137,0


23. nap

LH:4,6

FSH: 6,8

Progreszteron: 16,90

Ösztradiol: 92,63


Egyáltalán nem értek hozzá és a dokihoz majd csak egy hónap múlva megyek vissza, mert ultrahangra is kell mennem előtte...

Csillagos érték nincs igazából ez megnyugtat, de kíváncsi lennék a Ti véleményetekre is!

Előre is köszönök minden segítséget! :)



2017. jan. 16. 12:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia, sajnos nem írtál mértékegységeket. Így nehéz válaszolni.

Szerintem ez az oldal segíthet neked.


[link]

2017. jan. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szia. Bocsánat, írom a mértékegységeket :)


3. nap

TSH: 1,64

LH: 4,7 mIU/mL

FSH: 11,8 mIU/mL

Prolaktin: 10,5 ng/mL

Progreszteron: 0,60 ng/mL

Tesztoszteron: 29,8 ng/dL

Ösztradiol: 51,55 pg/mL

DHEA-S: 137,0


23. nap

LH:4,6 mIU/mL

FSH: 6,8 mIU/mL

Progreszteron: 16,90 ng/mL

Ösztradiol: 92,63 pg/mL

2017. jan. 16. 14:47
 3/10 anonim ***** válasza:
Nagyon magas az FSH-d és nem volt a progeszteron alapján peteérésed,de ilyen magas FSH mellett nem is nagyon van,36 fölött jó a progi érték neked 16,9,kevesebb mint nekem volt anno.Elkezdtem szedni a Trimeszter vitamint és helyreálltak az értékek.Mit mond a dokid?
2017. jan. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Az értékeid alapján csináltass egy inzulinrezisztancia vérvételt is.
2017. jan. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia,


az előző válaszoló szerintem nem nézte a progeszteron értéked mértékegységét, az ebben a mértékegységben nem rossz, szerintem megfelelő és peteérésed is volt.

Az FSH értéked valóban magas. Ez ösztrogén túlsúlyra utal szerintem de hogy milyen problémát okoz nem tudom.

2017. jan. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát ez így elég elkeserítő. Még nem mentem vissza a dokihoz, előtte még vár rám egy ultrahang. Jövőhét hétfőn nézik meg ultrahanggal a peteérést, akkor leszek a 14.napon. A doki látatlanban a lady ciklus teát ajánlotta. A trimester vitamint egy ideig szedtem... rendelek újból, köszi a tippet.
2017. jan. 16. 18:10
 7/10 A kérdező kommentje:
Most néztem, ahogy a 3. válaszoló is írja, a progim ha megfelelő mértékegységben nézzük, akkor jónak számít, mert ng/mL mértékegységben 12 felettinek kell lennie a luteális szakaszban. Az lehetséges hogy magas az FSH-ám és korai petefészek kimerülésem van, de mégis van peteérésem?
2017. jan. 19. 10:10
 8/10 anonim ***** válasza:
FSH ha magas az azt jelenti igen,nekem is volt,de valami más okozta és ahogy látom,nem is akartalak elkeseríteni tényleg elnéztem a progit,más a mértékegység,ennek ellenére az FSH nem jó,de biztos mond rá az orvos valami pozitívat.
2017. jan. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hölgyeknél a magas FSH szint utalhat:

- a petefészek működés csökkent aktivitására, gyengülésére (megváltozik a hormontermelése: lecsökken),

- a petesejt érésének zavarára (nem tud megtermékenyülni vagy nem megfelelő minőségű),

- valamint emiatt a sárgatest fázis kiesésére.

A nők szervezetében emelkedhet az FSH szint pl.:

- inzulinrezisztencia, azaz magas inzulinkiáramlás esetén (az alacsony

progeszteron szintnek köszönhetően),

- korai vagy kornak megfelelő menopausa jellegű tünetek esetén,

- fogamzásgátló (azaz szintetikus szteroid) tabletták szedését vagy GnRH

(szintetikus fehérje) kezelést követően,

- endometriózis, mióma, policisztás ovárium szindróma vagy egyéb

nőgyógyászati eltérések esetén,

- egyéb hasi, alhasi gyulladásos betegség vagy hasi trauma következtében,

- a petefészek fejlődési rendellenességének esetén,

- petefészek károsodása miatt: pl. kemoterápia, sugárterápia vagy bizonyos

gyógyszerek, hormonkészítmények szedését követően,

- bizonyos esetekben alacsony D-vitamin szint esetén,

- a petefészkek daganatos megbetegedései következtében.



Ezt találtam hogy megértsd,hogy nem elkeseríteni akarlak hanem hogy tudd kezelni a helyzetet,én 7 éve szeretnék babát,mostmár jó az fsh-m,lement 6,8-ra,de szedd a Trimesztert tovább,én biztos vagyok benne hogy az segített,mert előtte akármilyen hormonkúrám volt egyszer sem sikerült baba.De persze ez csak az én esetem.

2017. jan. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok.

Ma kaptam meg az AMH eredményemet, 2,95 ng/mL lett. Ez elvileg jó, igaz?

Akkor most hova tovább? IR vizsgálat?

2017. jan. 31. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!