Pajzsmirigyben jartasak, tudnatok segiteni?

Figyelt kérdés

Elegge el vagyok keseredve,mert mar azt sem ertem,hogy mit nem ertek. 3 evig probalkoztunk a teherbeesessel mire egy orvos megcsinalta a petevezetek atfujast,azt mondta,ha ott volt a baj,akkor 2-3 honapon belül teherbe is kellene esnem. Ugy is volt,2 honap mulva teherbeestem de a 9+2 heten a magzat elhalt. Majd 5 honap mulva megint teherbeestem ami szinten elhalt kb ugyanolyan idösen mint az elsö. Aztan megint sikerült kb 3 honap mulva amivel egyszerüen elveteltem kb a 8.heten. Mar a masodiknal a nögyogyaszom a koromra valo tekintettel-37-kert egy embriovizsgalatot de nem csinaljak meg csak 1000-1500 euro elleneben.(Nemetorszagban elek) Szoval a 3. utan a dokim elküldött Nulearmedizin rendelesre-ez nem az endokrinologia-a pajzsmirigy kivizsgalasa miatt. Kicsit megvolt nagyobbodva,ertekem: TSH:1,82; T4:10,7; T3:3,24. Az a doktornö azt mondta,hogy le kene vinni 1-re vagy az ala. Hennings-et adtak, julius 7.-en kezdtem,1 hetig felet,aztan 1-et de egy het mulva szarul voltam töle igy visszaalltunk a felre. aug.12: TSH:1,87,november 15: TSH:1,64 Ekkor abbahagytam,mert ugy ereztem,hogy nem tesz jot.Nem tudtam ataludni egy ejszakat,allandoan ideges voltam es a legszebb,hogy nem volt kedvem szexelni. Azota eltelt 2 honap,nem szedtem semmit a TSH: 1,13,aminek joesetben talan örülnöm is kene de a baj az,hogy az utolso ciklusom 60 naposra sikeredett,valoszinüleg peteeres nelkül-merem a hömet ami szeep alacsony 36,3-36,6 között reggel 4 orai meresnel-allandoan hidegek a labaim,allando idegesseg van bennem es ami meg szep,hogy olyan mintha bedurrant volna a pajzsmirigyem.Mintha be lenne dagadva de nem latszik csak erzem.Elöször azt hittem,hogy a refluxom de nem.:-( A pozitiv,hogy van kedvem a szexhez es viszonylag jol alszom,viszont a höm ugyanugy 36,4. Penteken megyek nögyogyaszhoz a peteeres miatt.

Ti mit mondtok? Elegge össze-vissza van,nem? En mar nem ertem.


2017. jan. 16. 14:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

szerintem nem itt van a baj.hormonvizsgálatod nem volt?

az 1.8-as tsh nem olyan magas.Nyilván jobb az 1 körüli,de ezzel is teherbe lehet esni.

2017. jan. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Nagy összegben fogadnék, hogy semmi baja a pajzsmirigyednek, csak összevissza stresszelnek már.
2017. jan. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szepen,hogy valaszoltatok. Nagyban megerösitettetek abban a megerzesemben,hogy nem a pajzsmirigyemmel lesz a gond. A tabi szedese elött semmi bajom sem volt azon kivül,hogy a 3 terhessegem nem sikerült,mostmeg minden össze-vissza van.:-(

Hormonvizsgalaton nem voltam meg.Hova kene mennem? Vagy azt is a nögyogyasz csinalja?

2017. jan. 16. 16:02
 4/20 anonim ***** válasza:
szerintem sem a pm-el lesz a baj :(
2017. jan. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
endokrinológushoz kell menni.
2017. jan. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Manka68 ***** válasza:

Azon kívül hogy rosszul voltál a gyógyszertől, nekem úgy tűnik, nem is csinált semmit, az értékeid nem változtak. Ezcazért fura nekem, mert ha hatott volna, lejjebb kellett volna mennie a tsh-dnak. Lehet, hogy nem a pm okozta a vetéléseidet, de azért én nem zárnám ki, és nem engedném el ezt a témát egy legyintéssel, mert lehet hogy a következő terhesség megint nem végződik majd jól... Ha lelkiismeretfurdalás nélkül szeretnél belevágni, beszéld át ezt az endodokival, ő többet tud erről mint mi (remélhetőleg).

Az én tapasztalatom a pm gyógyszerről : ha nem éhgyomorra veszem be reggel és nem tartom be, hogy ne egyek és igyak utána (vizet lehet) legalább fél óráig, nem használ, mert nem tud felszívódni rendesen. Ha mindent betartok és működik, akkor is 2-3 hónap mire beáll az új egyensúly, addig kicsit "hintázik" a pm, a laborvizsgálatok fals eredményeket mutatnak. Számít ha közben fogy, vagy hízik az ember, pár kiló többlet vagy súlycsökkenés is meglátszik az eredményeken, a közérzeten.

Szerintem ne nődokihoz menj, nem tudom ott milyenek, de itthon nem igazán értenek a hormonokhoz. :-(

Endokrinológushoz érdemes menni, vinni a pm leleteidet is. Nem csak azt nézi meg, hanem a többi hormont is.

2017. jan. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Manka68,köszönöm! Mar regen gondoltam ra,hogy egy ilyen endokit kene megneznem de bevallom öszinten,hogy azt hittem ez a Nuklearmedizin is az-de nem.:-( A tabit szabalyszerüen vettem be. 4-kor keles,tabi es csak 4:30-4:45-körül kave majd kaja. Egyebkent rendes nögyogyaszom van csak nem tudom,hogy be fog-e serülni ha benyögöm neki,hogy elmegyek egy endokihoz is. Vegülis mindegy,megprobalom.
2017. jan. 16. 20:36
 8/20 Manka68 ***** válasza:
Ha a nődokid ezen megsértődik, akkor jobb messziről elkerülni, mert nem az számít neki, hogy rendben legyél és egészséges babát szülj, hanem a saját zsebe.
2017. jan. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Gondoltam megirom nektek,hogy tegnap hirtelen felindulasbol elmentem egy endokrinologiai központba. Ott tömören elmondtam,hogy mi van az elsö kerdes az volt,hogy csinaltak-e mar nalam genetikai vizsgalatot es veralvadas vizsgalatot. Mondtam,hogy 3x voltam terhes,akkor vettek le vert de,hogy abbol automatikusan megcsinaljak-e a veralvadas vizsgalatot,azt nem tudom söt azt sem tudom,hogy olyankor a TSH-n kivül neznek-e hormonokat is. Szoval,febr. 6.-ara kaptam idöpontot a kivizsgalasra. Penteken meg ugyis van mar idöpontom a nögyogyasznal,be fogom neki adni,hogy megyek,mert kertek tölem minden eredmenyt amit valaha is kaptam de kezbe sosem kaptam semmit.
2017. jan. 18. 12:21
 10/20 A kérdező kommentje:
Ja es meg valami.A hölgy azzal kezdte az endokrinologian,hogy egy legujabb allaspont szerint mar nem kell 1,0 vagy 1 alatt lennie a TSH-nak,eleg ha 2 alatt van. Szuper.:-(
2017. jan. 18. 12:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!