Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Lehet buta kérdés, de létezik...

Lehet buta kérdés, de létezik olyan, hogy "ferde" elzáródott méhszáj, amitől nem jutnak be a spermiumok?

Figyelt kérdés
Eddig 3x voltunk inszeminación, és minden alkalommal nehezen tudta az orvos felhelyezni a katétert, mondván eléggé zárt a méhszáj. Ez valami születési rendellenesség vagy épp olyan stádiumban volt a méh(száj)?

2017. jan. 18. 19:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Barátnőm menstruációs görcsök miatt vizsgáltatta ki magát. Annyira fájdalmas volt neki, hogy többször elájult, mentő sokazor vitte el. Sztkban, kórházakban soha, semmi rendellenességet nem találtak. Egy magánkórház derítette ki, hogy iszonyatosan el van ferdülve a méhnyak, ez okozza a fájdalmat. Itt tudta meg, hogy ez miatt gyakorlatilag nulla lesz a teherbeesés esélye, mivel nem jutnak majd el a spermiumok a tuti helyre.
2017. jan. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen válaszodat. Nekem azt mondta az orvos az uh vizsgálat során, hogy nincs elferdülve a méh, és szerencsére ilyen menstruaciós görcseim sem szoktak lenni. Ettől függetlenül nem jön a baba, pedig kivizsgáltak minket es egészségesek vagyunk a férjemmel. 1 évvel ezelőtt volt egy spontán terhességem ugyan, de sajnos a 11. hétben elhalt a magzat.
2017. jan. 18. 19:47
 3/7 A kérdező kommentje:
Persze a terhesség közvetlenül az átjárhatósági után jött létre, de akkor az orvos megcsípte a mehszájamat ami után fel tudta helyezni a katétert. Borzasztó fájdalmas volt.
2017. jan. 18. 19:55
 4/7 anonim ***** válasza:

Sajnálom kérdező :(

Remélem összejön!

2017. jan. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, van ilyen.
2017. jan. 19. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És erre nincs valami "gyógymód"?
2017. jan. 19. 09:01
 7/7 anonim ***** válasza:

Bár már régi téma, de hátha valakit még érdekel és idetalál.

Nekem 2 átjárhatóságim és 6 inszeminációm volt eddig, kétszer nagyon nehezen tudta az orvos felhelyezni a kiskatonákat, mert görbe a méhnyakam, zárt volt a belső méhszáj. Szerintem sokmindentől függ, hogy épp milyen helyzetben áll, hiszen, ha a nyák és a menstruációs vér ki tud jönni, akkor a kiskatonák is fel tudnak menni.

Az átjárhatósági vizsgálatok egyszer sem fájtak, úgy tette fel a katétert, hogy észre sem vettem, tehát akkor épp "jól állt" a méhnyak/méhszáj.

Érdekes dolgok ezek, egyébként

Spontán lettem babás. És a hüvelyi szülés sem változtatott a méhnyakamon. Ebben a ciklusban is inszeminációm volt, tesót szeretnénk. Brutálisan fájt ez az inszemináció is. Ez van, én elfogadtam.

Gyógymódot én sem találtam még rá, ha a hüvelyi szülés sem segített, hogy változzon, akkor nem tudom mi segítene.

2022. márc. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!