Alap dolgokban szeretnék segítséget kérni, adnátok kis infót?

Figyelt kérdés
Szóval babát szeretnénk, tizenegy hónapja, de eddig semmi. Fiatal és egészséges vagyok, mégsem. Mondják, hogy nem szabad rágörcsölni, de nekem ez elég nehéz. Orvoshoz készülünk fordulni, mert az első babával már nem szeretnénk várni, de kicsit félek ettől, mert semmit sem tudok a dologról, az itt feltett kérdéseket se mindet értem, és nem tudom, mire kellene felkészülnöm. Az össz elképzelésem annyi, hogy az orvos majd megállapítja, van-e probléma, aztán majd ad valami gyógyszert,vagy akármit, amitől összejön a baba. Ciki, de csak ennyire vagyok képben. Akinek segítséggel lett babája, beszélne róla nekem? Köszönöm előre a megértést.

2017. jan. 25. 16:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Mensid rendben van?
2017. jan. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1-2 nap ingadozással. Volt aki azt mondta, hogy először egy évig fogamzásgátlót kell majd szednem, addig nem csinál az orvos semmit, amíg az be nem állítja. Hát szedtem már, de mikor abbahagytam, nem volt már olyan pontos. És nem is szeretnék egy évig várni. Ez nagyon rossz hír volt.
2017. jan. 25. 17:30
 3/10 anonim ***** válasza:
35%
Van 1-2 trukk amivel sikerulhet illetve poz is :) lovagloban amikor elelvez a parod vagy ha te vagy alluk akkor aktus utan legyen magasan a csipod hogy a katonak tobbet legyenek bent. Nekem anno ez bevalt :)
2017. jan. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha elmész az orvoshoz mond hogy, egy éve próbáljátok és semmi és ki szeretnéd vizsgáltatni magad. Meg fogja kérdezni mikor jött meg utáljára hányadikán, és hány napig tartott. Majd elküld hormonvizsgálatra, ultrahangra és abból látni fogja, hogy van-e gond. Fogamzásgátlót nem írnak már fel ilyenre. Nem szokott esni a cukrod, nem vagy inzulinrezisztens? Olvass utána a tüneteknek hogy az vagy-e.
2017. jan. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mi méhpempőt szedtünk a párommal kb. 3 hónapig, és még clostylbegit nevű gyógyszert szedtem, mely stimulálja a peteérést. Ezt persze orvos írta fel. A closty-t 2 cikluson keresztül szedtem, akkor nem lettem terhes, de a 3. ciklusban már igen. Plusz folsavat szedtem előtte kb. 1 hónappal elkezdve.Drukkolok neked, hogy összejöjjön a baba minél hamarabb! :-)
2017. jan. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Kérdésekzöme ***** válasza:

Kedves kérdező! Mi nekünk most volt a 10. hónap sikertelen próbálkozásunk.

Én szeptemberbe elmentem nőgyógyászhoz, mondtam neki, hogy szeretnénk babát és hogy április óta próbálkozunk eddig sikertelenül. Megkérdezte az utolsó menszeszem kedzetét és végét. A ciklus napokra rákérdezett. Betegségekere rákérdezett, hogy van e valami betegségem, szedek e gyógyszert, fogamzásgátlót stb. Ezek után hüvelyi ultrahangot csinált és kenetet vett. Szerencsére semmit nem talált. Akkor azt mondta hogy ad még 3-4 hónapot nekünk, ha addig nem jön össze a baba akkor menjek vissza, de úgy, hogy a parám túl van egy sperma vizsgálaton és annak az eredményével menjek hozzá. Jövő hét csütörtökre kapott időpontot párom a vizsgálatra. Ha meg lesz az eredmény akkor fogok menni a nőgyógyászhoz. Ha páromnál minden rendbent találnak akkor nyilván engem hormonális vérvételre küld és még nem tudom mire.

El kell menni, nem kell félni attól sem hogy esetleg hülye kérdést teszel fel a dokinak, szerintem ők ehhez már hozzá vannak szokva hogy néha értelmetlen kérdéseket tesznek fel nekik. De egy jó nőgyógyász mint az enyém is, nyugodtan értelmesen, MAGYARUL elmagyarázza a dolgokat.

2017. jan. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Inofolic nevu keszitmeny + e vitamin nekunk bevalt, masodik honapban terhes lettem. Elotte a ferjem azert elment spermavizsgalatra nehogy az legyen a gond. 😊
2017. jan. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Inofolic nevu keszitmeny + e vitamin nekunk bevalt, masodik honapban terhes lettem. Elotte a ferjem azert elment egy spermavizsgalatra, nehogy az legyen a gond. 😊
2017. jan. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. A tablettákat megjegyeztem, a póz sajnos eddig nem használt. Arra lennék még kíváncsi, hogy összességében az orvos mennyi időt adhat még arra, hogy természetes úton összejöjjön a gyerek? Mert nyilván azért fordulunk orvoshoz, mert a nagyon közeli jövőben szeretnénk. Vagy ez csak ábránd? Mindenképp húzós lesz az idő?
2017. jan. 26. 18:10
 10/10 Manka68 ***** válasza:
100%

Ha gyorsan szeretnétek túlesni a kivizsgálásokon, jobban jártok ha nem sima nőgyógyászhoz mentek, hanem rögtön meddőségi centrumba. Ott is ugyanazokat a vizsgálatokat kérik, csak nem kell közöttük hónapokat várni, sokkal gyorsabban megy, és nem küldenek haza azzal, hogy biztos minden rendben, türelem és jön a baba, nem kezdenek kivizsgálás nélkül kezelgetni hónapokig, hátha bejön alapon.

Az alap vizsgálatok, amit mindenképpen érdemes :

1. Párodnak spermavizsgálat (fájdalommentes, beavatkozás nélküli vizsgálat, csak mintát kell adni).

2. Neked rendes hormonlabor, endokrinológus által kérve és kiértékelve (jóval több dolgot tud nézetni, mint a nődoki, és érti is a leletet, nem csak a csillagozott értékeket veszi észre). Terheléses cukor + inzulin vérvétellel, és pajzsmirigy hormonokkal együtt.

3. Petevezeték átjárhatósági vizsgálat. Kellemetlen, de célszerű. Létezik ambulánsan röntgennel vagy ultrahanggal helyi érzéstelenítéssel, és lehet kérni altatásban is, akkor érdemes kombinálni méhtükrözéssel. (Ez már műtétnek számít, bár csak kicsi, és sokkal biztosabb az eredménye, mint a sima érzéstelenítős verziónak.)


A meddőségi centrum elnevezéstől nem kell megijedni, nem küldenek rögtön lombikra csak ha a vizsgálatok alapján indokolt, és minden más megoldás esélytelen.

2017. jan. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!