Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Terheléses vércukor+ inzulin...

Terheléses vércukor+ inzulin laborra adhat a háziorvos beutalót? (belgyógyász a szakterülete)

Figyelt kérdés

Kisbabát szeretnénk a férjemmel. Már volt egy terhességem, de sajnos kb. a 8. héten missed ab lett a vége. :( :(

2-3 hónap szünetet javasoltak.

Most tartok az első menstruációnál azóta, és a próbálkozások előtt szeretnék laborvizsgálatot csináltatni ahol a megnézik a pajzsmirigy és a vércukor+inzulin értékeket,

mert hallottam, hogy ezeknek a értéke ha nem megfelelő, szintén okozhat vetélést.

Bár nekem valószínűleg az volt a probléma, hogy már kb. az 5. héttől barnás vérzésem volt és kaptam is rá progeszteron tartalmú gyógyszert.


2017. jan. 29. 08:43
 1/4 Manka68 ***** válasza:
Nem, nem adhat és értékelni sem tudja a leletet. Endokrinológus a szakember erre, nem lehet kikerülni.
2017. jan. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Terheléses cukorra adhat, de csak kétpontosra. Pajzsmirigyre adhat, de önmagában az nem jelent semmit, viszont a t3. t4 értékeket csak akkor nézik, ha a tsh kívül esik a referenciatartományon.

Vagy szakorvostól kérj beutalót, vagy csináltasd magánban.

2017. jan. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
48%

Nekem a nőgyógyász felajánlotta, hogy mindegyikre ad, de végül nem kellett.

Nehezen jött össze a baba? Mert ha könnyen, akkor inkább neked is beteg lehetett. Nekem is a 8. héten halt el az első, a dokim azt mondta, hogy ilyenkor a betegek szoktak. De persze ha megnyugtat, csináltasd meg a vizsgálatokat.

2017. jan. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
48%
Háziorvos nem,de nőgyógyász igen.
2017. jan. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!