Ha valaki a lombik mellett dönt végül, mi annak a folyamata? Milyen vizsgálatok vannak? Mennyi ideig tart ez a folyamat?

Figyelt kérdés

Magánúton, és az államilag végzett program is érdekel, illetve, hogy melyik mennyi végösszegben áll meg!


Tapasztalatokra vagyok kíváncsi. 🙂



2017. febr. 21. 10:32
 1/2 anonim ***** válasza:
90%

Szia!


Nem döntés kérdése, csak indokolt esetben végeznek lombik programot, amit ha indokolt a vizsgálatokon kívül inszeminációk esetleg egyéb kezelések előznek meg.


Én TB alapon jártam, azt tudom neked megírni.


Meddőségi központba bejelentkezel, ehhez szükség van egy beutalóra, ezt adhatja nőgyógyász körzeti orvos is. Időpontot általában 1-3 hónapra tudnak adni ez a magánnál is általában így van.


Az első találkozáskor felveszik az adatokat és adnak beutalókat. Női részről hormonvizsgálat ami a ciklus meghatározott napjain vérvétel és nőgyógyászati vizsgálat, ezek lemehetnek egy ciklus alatt. Férfi részről egy vérvétel és két spermavizsgálat, a kettő között egy hónapnak el kell telnie. Tehát ha szerencsések vagytok 1-1,5 hónap alatt megvan, de jellemzőbb inkább, hogy erre kell 2-3 hónap is.


Utána leletek kiértékelése következik. Ha működhet az inszemináció (megfelelő minőségű és mennyiségű sperma, nem túl magas életkor, megfelelő női eredmények), akkor szükség van még egy petevezető átjárhatósági vizsgálatra. Én ezt korábban félig magán úton csináltattam és elfogadták. Ezt is csak a ciklus meghatározott napjain végzik, de megelőzi egy nőgyógyászati vizsgálat így nekem az első időpontkéréstől számítva 1,5 hónap volt.


Ezek után dönt az orvos, hogy mehet e az inszemináció, az inszeminációhoz legalább egy átjárható petevezető szükséges. Ha inszemiáció, akkor azt már a következő ciklusban megcsinálják, ha lombik szükséges akkor meg kell várni mire tudnak beírni a várólistában, nekem ez a konzultációtól számítva a 3. ciklusban volt, de ha egy nappal előbb megyek befértem volna egy hónappal előbb is.


Inszemináció és lombik rövid protokoll (nekem csak az volt) esetén a ciklus 2-4 napján kezdik a stimulációt. A beavatkozás kb. középidőben van és az eredmény két hét múlva derül ki. Szóval egy ciklus az egész


Az árak, függnek attól, hogy milyen gyógyszer használnak, mennyire reagálsz rá, mivel mi TB alapon jártunk ezek voltak a gyógyszerköltségek:


Terminált együttlétnél minimális hormon majd tüszőrepesztő injekció olyan 5000 ft ciklusonként


1. inszemináció: 40.000 ft körül

2. insezmináció: 70.000 ft körül

3. inszemináció: 55.000 ft körül


1. lombik: 180.000 ft körül

2. lombik: majdnem 300.000 ft

3. lombik 200.000 ft körül volt, ez volt most január-február hónapban és úgy tűnik sikeres volt, így vannak olyan gyógyszerek amiket továbbra is kell használni, 12-16 hétig, ez két hétre 18.000 ft pluszban.


Ami fizetős vizsgálat volt, az átjárhatósági,k azért összesen 10.000 forintot fizettem, de ezt lehetett volna TB alapon is, de nekem ezt korábban más miatt indokolt volt megcsinálni.


Illetve van egy ajánlott vérvizsgálat, amit nekem kétszer csináltak meg, ez 5000 ft/alkalom, de ez nem kötelező, de nagyon sok minden következtethető belőle.


Nekünk onnét számítva, hogy először beléptünk az intézetbe, az utolsó lombikunkig, ami valószínűleg sikerült 1,5 év volt. A terminált együttléteket nem itt javasolták, és nekünk megvolt az átjárhatósági és egy spermavizsgálat, amiket nem kellett ismételni.

2017. febr. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
87%

A lombik nem kívánságműsor. Mellette csak akkor dönthetsz, ha orvosi indok alapján csak ez a lehetőség adott (pl. mindkét petevezeték lezárt, nagyon kevés spermium); vagy az előzetes kezelések (hormon, inszemináció) nem hoztak eredményt több próbálkozással sem.

Nálam ezek voltak előtte kivizsgálásként: hormon,- immun,- genetikai vérvétel, laparoscopia, hysteroscopia. A páromnak spermavizsgálat.

3 lombikunk volt OEP-esen 100.000 - 250.000. közötti gyógyszerköltségekkel.

Magánúton ugyanilyen gyógyszerköltségek + 500.000- 1.000.000 közötti a beavatkozás, konzíliumok, UH-ok. Ha a kivizsgálást is magánban csináltatjátok, akkor határ a csillagos ég!

2017. febr. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!