Az endokrinológus szerint nincs PCOS+IR, de a nődoki szerint meg igen?

Figyelt kérdés

Pcos gyanút állapított meg a nőgyógyászom, 8 hónapja sikertelenül próbálkozunk a babával. Apró cisztákat látott, illetve a rendszertelen hosszabb menstruációm is gond (31-36 naposak)


3. napi hormonsorom

TSH: 2,22 mIU/L

LH: 8,7 iu/l

FSH: 5,6 iu/l

Prolaktin: 407 mIU/L

Ösztradiol: 107 pmol/L

Progeszteron: 0,19 nmol/L

Tesztoszteron: 1,68 nmol/L

SHBG: 75,4 nmol/L

DHEA: 8,7 umol/L


Az ovu utáni 10. napon

Progeszteron 37 nmol/L


Nagyon jó endokrinológusnál voltam, aki alaposan megvizsgált, mindent átbeszéltünk. Azt mondta a leletek alapján minden rendben, hormonális oka nem lehet a sikertelenségnek. Azt mondta az lh/fsh arány is tökéletes, nem utal IR-re, a TSH is tökéletes a babához. Azt mondta petérésem is teljesen rendben van.


A nődokim mondta a pcost elég határozottan, bár amikor látta a hormoneredményeimet már nem mondott túl sokat, menjek szakorvoshoz.


Szerintetek minden ok biztos?

Köszönöm


2017. ápr. 23. 17:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Hátha erre a leletre azt mondta, hogy jó nem lehet jó szakember.

Sanszos a pcos nagyon. Terheléses cukor+inzulin?

2017. ápr. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Voltál terheléses vizsgálaton (cukor)? Ott mi volt? MErt az egyértelmű...
2017. ápr. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A prolaktinnál nekem ilyen értéknél már adott gyógyszert a doki.

IR-t pedig inzulin és cukor nélkül nehéz kizárni.

Lehet másik dokit kéne megkeresni.

2017. ápr. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem volt inzulinvizsgálatom, a dokit kérdeztem, hogy kell-e, de nem tartotta szükségesnek. Én is picit csalódott voltam, mert ez. A vizsgálat, ahol minden rendben volt 15.000 ftomba került. Direkt hozzá mentem, mert meddő párokra szakosodott endokrinológus, rengeteg meddő férfinek és nőnek segített.

Közben felvettem a kapcsolatot a Róbert K. magánkorházzal és az ottani endok. szerint is jók az eredményeim. Nem értem egyszerűen.

2017. ápr. 25. 19:15
 5/6 Manka68 ***** válasza:

Hát nekem a lombikhoz le kellett vinni a TSH-t 2 alá, de igazán csak akkor volt boldog a dokim, amikor 1-re lement. Kizártnak tartom hogy a hormonjaid rendben legyenek, ha a ciklusod rendetlenkedik, és még cisztásodsz is. Ilyen tünetekkel kellene egy terheléses vérvétel, anélkül kimondani hogy nincs IR, elég nagy bátorság. Egyébként magánlaborban megcsinálják a terheléses cukor+inzulin vérvételt beutaló nélkül. Egy 3 pontos már mutatja ha gond van. Én csak akkor lennék nyugodt hormonügyileg, ha az megvan és rendben van.

Nem vagyunk egyformák, van aki durva IR mellett is teherbe esik és egészséges babát szül, van akinek egy kis eltérés elég a meddőséghez. Aki ebbe a csoportba tartozik, annak azt a kicsit is kezelni kell és kész. Ne hagyd hogy a nagy általánosságra hivatkozva elbagatellizálják a problémádat. Ettől függetlenl a többi kivizsgálást is érdemes megcsinálni ha még nem volt, de olyan nincs hogy minden rendben és mégsem jön össze.

Megkérdezhetem, hogy ki az endodokid? Nehogy belefussak... :-)

2017. ápr. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod kedves utolsó, hamarosan megyünk az első konzultációra a Kaáliba. Voltunk andrológusnál, mivel a férjemnek nagyon alacsony a spermiumszáma.... Az én eredményeimre azt mondta, hogy rendben van, de a férjem miatt már az inszemet sem javasolja, egyenesen lombik kellene. Hamarosan minden kiderül.
2017. máj. 22. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!