Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Rendszertelen a mensim mennyi...

Rendszertelen a mensim mennyi eselyem van a terhessegre?

Figyelt kérdés

Legutobb aprilis 21.en jott meg 5napig tartott

Elotte viszont 3honapig nem mensiztem (voltam nogyogyasznal aki azt javasolta hogy varjunk meg hatha visszater)

Szerintetek van eselyem ebben a honapban?(vagy barmikor)

Hormonokat nezett a doki azt mondta nincs kulonosebb problema veluk


2017. máj. 1. 12:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Hat ezt igy nem tudja senki megmondani :)
2017. máj. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát elég sok bajod lehet a hormonokon kívül is még, amik miatt nem tudsz teherbe esni. Saját esetemből kiindulva pl. azzal kezdeném, hogy D vitamin szintet nézessél. Ha el vagy hízva, akkor ne is nézessél, hanem írass fel egy vigantolt és idd meg a fél üveggel egyszerre - ha eddig nem szedtél Dvitamint.

Írom ezt azért, mert nekem az endokrinológus ezzel zárta a projektet, de 2! évig rohangáltam nőgyógyászhoz és mindig a meddőségi beutaló volt a vége. Végül más miatt elmentem endodokihoz akinek mellékesen megemlítettem ezt is, hogy évente kb 4x van menszeszem és ő telenyomott Dvitaminnal, majd napi 3000egységet szedetett. A Dvitamin szintem akkor a minimumnak a harmadát sem érte el. Következő hónapban lett ciklusom és kb 50-60 naponta meg is jött, majd terhes lettem és utána szülés után 9 hónappal ismét. A D vitamin szintem ez után lett normális közeli, tehát durva 2 év alatt és most egy éve 36naponta rendszeres ciklusom van...20év után először.

Persze hogy enm mindenkinek ez a baja, de nekem mindent de mindent átnézett 3 nőgyógyász + egy endokrinológus is és mivel a párom ameddőségiben nem akart részt venni, elég keserves volt mire ez végül kiderült. Ja igen, persze az inzulinezisztencia is határos probléma, de az még nem igényelt kezelést, kevés diétát és nekem elég volt az, hogy a glutént kizártam az étkezésből, a kenyéren kívül más szénhidrátból nem is ettem korábban sem sokat, így a gluténnal a felesleges szénhidrát nagyrésze is kiesett. DE! a D vitamin borzasztó fontos, ha nincs ciklusod és igen, bármikor van esély, de nézd az ébredési hőt, vezess naptárban - fertilityfriend.com - becsületesen és figyeld magad, nézd a méhnyaknyákot, a méhszájat alkalmanként, mert ezek is rengeteget segítenek abban, hogy tudd hol tart a ciklusod.

2017. máj. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Szeder Katalin ***** válasza:
Embere, azaz nőembere válogatja. Nincs az a csaj Magyarországon, akinek olyan rendszertelen lett volna a mensim, és szinte semmi bajom nem volt a teherbeeséssel. Közöld (szerintem) a környezeteddel és önmagaddal, hogy babát szeretnél, ezért csökkentett üzemmódban dolgozol, akár magolás, akár háztartás, akár fizetős munka, amit végzel. Kérd a csökkentéshez a segítségüket. Ha naponta ki tudod pihenni magad, valószínűleg a kicsi sem késik soká.
2017. jún. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!