Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Inszemináció és lombiknak...

Inszemináció és lombiknak mennyi az ára? Államilag finanszírozottra gondolok, ha jol tudom csak a gyógyszerekért kell fizetni, de akkor azok mennyibe kerülnek?

Figyelt kérdés

2017. máj. 4. 17:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
27%
Inszemből nincs állami. Az kb 40. Lombiknál meg kb 100 a gyógyszer, viszont kb egy év a várólista és 6 inszemet végig kell csinálni ha nem találtak semmit.
2017. máj. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
Inszemináció árai fent vannak pl a Róbert Kórház honlapján.
2017. máj. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Inszemből is van állami. Maximum 6balkalmat fizet az állam bácsi. Egyébként 40 ezer ft körül van az ára. A lombik államilag ingyenes, a fizetosnek pedig intézményenként eltér az ára, de mindenhol több százezer Ft. A lombiknak nem előfeltétele a 6 inszeminacio. Ha olyan a gond, akkor lehet kezdeni lombikkal is. A gyógyszerek árában hatalmas a szórás. Függ a protokolltól, hogy hogyan reagál a szervezet. 10 ezer ft-ból is megúszható egy inszemhez a gyógyszer, de lehet hogy 80 ezer ft lesz. Lombiknal alapból több gyógyszer kell, így drágább. Ott a plafon akár 300 ezer ft is lehet.
2017. máj. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tb-s inszemem és lombikom volt.


Inszem gyógyszerek 40.000-80.000 között

Lombik gyógyszerek 160.000-280.000 kozott voltak

2017. máj. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Attól függ mi a probléma. Nekem az inszeminációhoz alkalmanként kb. 150 eFt-ba kerültek a gyógyszerek/injekciók.
2017. máj. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
61%

"A lombiknak nem előfeltétele a 6 inszeminacio. Ha olyan a gond, akkor lehet kezdeni lombikkal is."


Én is pont ezt írtam. Más szavakkal. Gondolom itt nem 12 évesek írogatnak, talán minimális szövegértés elvárható. Azért köszönóm a 0%-ot. Öröm volt segíteni. Nyilván csak a mi esetünkről tudok beszámolni, ettől még lehet hasznos.


Sok sikert, drukkolok.

2017. máj. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Gond se kell. Nem egy olyan esetet tudok, ahol 2-3-4 inszem után ajánlották a lombikot. Pedig ott se tudták, hogy mi a gond, csak nem sikerültek az inszemek és jobbnak látta a doki.
2017. máj. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%

Nekünk 2 inszemünk volt mindkétszer kevés volt a sperma,múlthéten kaptunk beutalót lombikra.

El is mentünk időpontot kérni konzultációra,a recepción kérdeztem kb. mennyit kell várni a beültetésre azt mondta 1-1,5 év ugye tb-re. Már 3 éve próbálkozunk :(

Nem tudom h fogok kibirni még ennyi időt.

2017. máj. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%
Tegnap volt inszeminàcióm, 80ezer Ft-ot fizettünk + 20 ezer Ft a gyógyszer. Ez volt a harmadik, ha a következő sem sikerül, akkor lombik. Januárban írtak be novemberi lombikra.
2017. máj. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
35%

Nekünk jövő héten lesz az első inszem. Magán meddőségi, így mindenért fizetni kell. Félek összeszámolni, hogy mennyi az annyi, de szerintem kb 80-as biztos lesz mindennel együtt az első hó, pedig én most nem is kapok stimulánst sem, mivel hormonálisan minden szuper. Azt mondta, ha az első nem jön be, köv. hónaptól már lehet stimuláns is, hogy több tüsző legyen egyszerre.


De csak hozzávetőlegesen:

április hó: étrendkiegészítők, vitaminok stb kb 20ezer;

meddőségi konzultáció 20ezer, vérvétel 25 ezer, UH 5000;petevetékátjárhatósági összesen 60ezer.


Május hó: 3 UH 15000; inszem 40000; vitaminok 10000 (van ami többhavi így ez változó); clamidia teszt aszem 15ezer lesz, ez is kell az inszemhez. orvosi konzultáció 20ezer(ezt nem kellett volna, de a pajzsmirigy eredményeim miatt szükség volt rá, és tb-s endokrinológusra is nem tom mennyit kellett volna várni - most meg már pont várni nem akarunk.


Szóval nem olcsó.

Viszont ami miatt a magán inszem mellett döntöttünk, az az, hogy nem volt várólista, magyon profi a doki és a felszerelés is, és rendel reggel és este, plusz hétvégén is, így nem kell szabit kivennünk. Szükségünk van a melóra, nem tudunk sokat hiányozni, elvégre ebből fizetjük a babaprojektet is. Szóval nálunk a tb-s a sok hiányzás miatt felejtől volt, hiszen sok UH van, meg konzultáció stb, és a várakozásba is már teljesen beleuntunk, én mondtam, hogy nem érdekel, de most már lesz inszem és kész! Kerestem lehetőséget magánúton, ahol pörögnek is az események.


Egyszerűen bele sem merek gondolni, hogy 6 hó alatt ne sikerüljön egyik inszem sem, mert a lombik ára, várólistája borzasztó!

2017. máj. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!