Van/volt-e már így valaki?

Figyelt kérdés

Mielött bárki is az orvost írná, el fogok menni csak érdekelne valaki volt-e hasoló helyzetben és ha igen mi történt? A problémám az, hogy párommal 4. hónapja próbálkozunk babával, eddig eredménytelenül, viszont azt vettem észre, hogy ez alatt az idő alatt egyre nehezebben viselem a mentruációt. Úgy értem iszonyatos görcseim vannak, amik azelött sosem voltak, és ezek a mensi elötti napokon már elkezdödnek és kb. 4-5 napig tartanak. Menzeszem mindig pontos, 28 napos ciklusaim vannak. Most vagyok a ciklus 2. napján és rettenetes görcseim voltak már vasárnap óta. Valamint múlt vasárnap is másfél két órán keresztül az alhasam konkrétan ki akart szakadni a helyéről.

Hormon tartalmú gyógyszereket soha nem szedtem örökletes thrombozys hajlamom miatt. Jövőhéten mindenképp szeretném felkeresni a dokit, addig viszont érdekelne, valaki volt-e már hasonlóan.



2017. jún. 21. 22:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi köze ennek a fogyókúráhpz? :D
2017. jún. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom 😅 Cimkék alapján sem ide tettem
2017. jún. 22. 05:18
 3/5 anonim válasza:
100%

Keress rá az endometriózisra. Persze nem mondom, hogy az van neked, de úgy tudom az pl okozhat görcsöket menstruáció alatt és nehezítheti a teherbeesést is. Mondjuk 4 hónap próbálkozás még nem sok, csak később kezdenek utánanézni az orvosok mi lehet a baj.

Nálam ez volt: 5 és fél év sikertelen próbálkozás után estem teherbe, még a lombik se segített. Volt egy mióma a méhemen, amikor végre rászántam magam a műtétre (hasi tükrözés, miómaeltávolítás), akkor derült ki, hogy endometriózisom is van. Nekem nem okozott görcsöket, ellenben mindig erős vérzésem volt. Megműtöttek, közben a petevezetéket is megnézték, az egyik működött csak, a másik el volt záródva. Műtét után 3 hónapig egy gyógyszert kellett szednem, ami a maradék endometriózisra volt, és ez alatt nem volt peteérésem. Elfogyott a gyógyszer, rögtön teherbe estem. Kislányom már 7 hónapos lesz a héten.

Orvosom szerint nálam mindkét dolog tehetett a korábbi sikertelenségért: a mióma is és az endometriózis is. Szerencsére megoldódott, 41 éves voltam mikor végül teherbe estem, nagyon könnyű terhességem volt, semmi panasz, egyedül a cukorbetegség jött elő terhesség alatt, de nagyon kevés inzulint kellett lőnöm reggelente, és a végén el is múlt, bocsi ez nem a kérdésedhez tartozott, csak extra info, hogy végül minden rendben lett. Sok sikert Nektek!

2017. jún. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet! Örülök, hogy minden rendbe jött és gratulálok a babócához is. Remélem, nálam is minden rendben lesz.

Tudom,hogy a 4hónap még nem sok idő, csak ez az erős görcsölés tünt fel és ez aggaszt.

Mégegyszer köszönöm a segítséged 😊

2017. jún. 24. 10:18
 5/5 anonim válasza:
Nincs mit, bár nem tudom, mennyit segített, de hátha mégis... :)
2017. jún. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!