Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ezek mennyire jó hormon értékek?

Ezek mennyire jó hormon értékek?

Figyelt kérdés

Cukor és inzulin terhelésen már voltam, az inzulin is magas terhelésre illetve a cukor is terhelésre.


Ezek a ciklus 4. napján vett vér eredményeim


Glükóz 5,2 mmol/L

Inzulin 14,0 mIU/L

D vitamin 58,6 nmol/L


TSH 2,2 mIU/l

LH 3,63 IU/l

FSH 7.04 IU/l

Prolaktin 352 mIU/l

Ösztradiol 176 pmol/l

Progeszteron 0,89 nmol/l

ATPO <10,0 IU/mL

Folsav 89,2 nmol/L

ACTH 12,6 pmol/L


A progeszteron kissé alacsony, a folsav duplája a maximumnak és az ACTH is kissé magas (max 10,75).


Ezek alapján mi lehet a probléma?


2017. aug. 16. 16:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Inzulinrezisztenciád van az tuti, nem is kicsit. Nincs peteérésed. Alacsony a d vitamin szinted. Kéne egy terheléses cukor és inzulin vizsgálat, hogy ir mértéke megállapítható legyen és utána 3as kezelés.
2017. aug. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Voltam már terhelésen ott ezek lettek az eredmények

Glükóz

0' 5,1 mol/L

60' 9,7 mol/L

120' 9,3 mol/L

Inzulin

0' 18,4mIU/L

60' 84,0 mIU/L

120' 94,8 mIU/L


Homa index 4,2


Tudom nagyon nem jó így ezt kezelni kell (jövő héten megyek orvoshoz vissza)

Peteérésem meg úgy néz ki ritkán van, kb 3 havonta. Szóval arra is kell biztos valami. A D vitamin nem volt csillagozva biztos kevés? Szedek egyébként belőle 2000NE naponta.

Az Lh/FSH arány nem rossz? Mert mindenhol a fordított arányt olvasom a PCOS miatt?

2017. aug. 16. 16:55
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A peteérés remdeződni fog, ha a cukrod remdbe rakják. Nem ired van hanem már súlyosabb igt de annak is a felső határa, a cukorbetegség küszöbe. Az fsh lh arány most jó lett.
2017. aug. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%
Nem értem minek teszed ki a kérdésed kétnaponta. Vissza kell menni a dokihoz aki kerte a labort es majd o kiertekeli. Bocs.. De tenyleg..
2017. aug. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Mert nem kaptam rá egyetlen választ sem! Gondoltam felteszem mégegyszer hátha ez jobb időpont és kapok választ a kérdésemre, mert hát erre van ez az oldal.


Megyek vissza az orvoshoz, de csak ha megkaptam a 21. napi hormonok értékét is, de addig is kíváncsi voltam, mások tapasztalatára.

Kérlek ha lehet inkább a kérdésre válaszolj, hisz kétszer is elolvastad már.

2017. aug. 16. 20:38
 6/8 anonim ***** válasza:
35%

nem vagyok orvos, es hülyeséget meg minek írjak?

vegyük pl az első válaszolót, leírja neked, hogy nincs peteérésed.

miért, neki van a 4. nap? ilyen kijelentéshez kellene a 21. napi progi eredményed ami nincs..


az fsh - lh arányodról itt olvashatsz: [link]


Ennek megítélése egy laborból önmagában teljesen szükségtelen.


Az a kijelentés, hogy cukorproblémád van, számodra sem volt eddig se nagy titok. Arra nem mondtak semmit, hogy gyógyszer? Diéta? Sport? Súlyod hogy áll?


Sztem kicsit magas a TSH-d a babához, de ennek megítélése szintén szakorvosi feladat, nem a miénk.


[link]



ACTH kicsit bonyolultabb annál, hogy "kissé magas" nem gondolom, hogy ez lesz a mérvadó, maradjunk abban.. a cukor anyagcseréd és a TSH-d rendbetétele lesz a fő kihívás... gondolom.


Azt hogy szedjél-e D vitamint.. szedhetsz, de sokkal nem vagy alatta az ajánlottnak. google a barátod.


Egyébként számtalan kérdésemre nem kaptam itt senkitől választ és nem akaratoskodtam, vettem a fáradtságot és utánajártam máshol.. max kiemeltem, az erre való.


Ilyen eü. jellegű dologban meg a kezelőorvosnak hittem nem olyanoknak akik ugyanúgy a netről nézegetik meg mint ahonnan te is megtehetnéd, csak nem teszed, hanem idegesítteted magad mások találgatásával.

2017. aug. 17. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tudod a 4. napiból is látni ha volt peteérés mert akkor 2 felett van még a progi ha volt az előző ciklusban.
2017. aug. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hat sztem.meg nem. Nekem neztek honapokon keresztül es ultrahang es labor szerint is volt tavaly novemberben peteeresem. Majd dec elején 3.napon 0.7 volt a progim. A 21.nap csak 7.9 es jelenleg 36 hetes terhes vagyok. De biztos en valamifele ufo vagyok.
2017. aug. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!