Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Most norculot mellett teherbe...

Most norculot mellett teherbe lehet esni vagy sem?

Figyelt kérdés
Nagyon megoszlik a véleményetek erről. Van aki teherbe esett mellette? Már egy éve szedem kúraszerűen és doki mindig azt mondja hogy ha nem jön meg mennyek azonnal, de itt viszont azt olvasom nem lehet teherbe esni mellette. Kicsit el vagyok kenődve....2 éve nem jön össze. Megköszönöm a normális válaszokat és beszólásokat is :)
2017. okt. 8. 16:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
26%
Nekem ugyanezt mondja a dokim! De valoban itt azt mondjak hogy nem lehet. Szerintem az orvosok csak jobban tudjak ezt, nem?
2017. okt. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
46%
Bocsi de doki adja kúra szerűen? Az gáz. Nekem abba kellett hagyni a fogamzásgátló szedését,így nem jött meg a menzim. Doki adta a norcolutot, de mondta hogy huzamos ideig nem szabad szedni. Volt hogy nem szedtem a norcolutot ès nem is jött meg a menzim. Szóval szerintem az mellett nem lehet teherbe esni.
2017. okt. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Igen a doki. PCOS-m van. Néha úgy érzem már nem járok jó helyen :( ugy érzem már hiteget néha :(
2017. okt. 8. 16:53
 4/22 anonim ***** válasza:
79%
Kettes, nagyon sokan szednek rendszeresen norcolutot, mert meg mindig jobb a megvonasos verzes amit csinal, minthogy semmi ne legyen helyette.
2017. okt. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem valami olyasmi rémlik, hogy a Norcolut nagy dózis progeszteront tartalmaz, ami vastagítja a nyálkahártyát és a hirtelen megvonása okozza a leválását, vagyis a menstruációt. Illetve terhesség esetén a vetélést.

Ezért kell rögtön dokihoz menni, ha sikerül a terhesség, hogy további progeszteron pótlást adjon a doki, pl. Utrogestant, és a 12. héttől (vagy addigra?) fokozatosan le lehet állni vele.

2017. okt. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
58%

Tényleg rossz helyen jársz.

Endokrinológust keress azonnal! Terhelése s cukor és inzulinvizsgálat. Teljes hormonsor. És addig semmilyen progeszteron meg fogamzásgátló.

2017. okt. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
86%

Volt kivizsgálás is, vagy csak felírta az orvosod?

Szerintem menj máshoz, aki otthon van meddőség témában. Attól, hogy megvonásos vérzésed van, még nincs normális ciklusod.

Van peteérésed, azt néztetek?

2017. okt. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Persze voltam endokrinologusnál is és pajzsmirigy alulműködésem van szedek letroxot is. Elvileg elég jó dokinál vagyok. Nem tudom mond e valamelyikőtöknek a Ladányi Lajos név valamit Kecskeméti. Hozzá járok valamint a Naszodyhoz. Terhelésem volt nem lett jó az eredményem. Ebbe a hónapba megyek vissza újra inzulin és cukor terhelésre. Peteérésem van talán azt mondta. Havi 10 norculotot szedek. 5napig fél 5 napig egész.
2017. okt. 8. 17:29
 9/22 anonim ***** válasza:
78%

Nem tettel mar fel korábban is kérdést?

Szerintem ott is leírtuk, hogyha pcos és ir van, akkor hármas kezelés kell első körben. Babát akarsz? Mert így nehéz lesz. Ahogy abbahagyod a norcolutot, lelökődik a méhnyálkahártya. Anélkül meg nincs terhesség.

2017. okt. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
84%
És mi az, hogy talán van peteérés? Azt elég egyszerű megállapítani. Uh-s peteérés követés és tüszőrepedes után 7 nappal progiszint ellenőrzés.
2017. okt. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!